Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek-e tolmács, fordító,...

Lehetek-e tolmács, fordító, és nyelvtanár saját vállalkozásban, a megfelelő képesítés nélkül? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek! 26 éves nő vagyok. Felvételiztem szakfordítónak és tolmácsnak angolból (közgazdász diplomám és felsőfokú általános, valamint pénzügyi közép nyelvvizsgám van.) Fel is vettek volna, de sokan megbuktak, így a kevés létszám miatt a képzés nem indul. Lenne fordítói munkám, viszont számlaképesség kell hozzá, valamint van egy két magántanítványom is, e tevékenységet is felvenném a vállalkozásomba. Tudok oroszul, néha-néha tolmács munka is akadna. Viszont a jogi oldalhoz nem értek. Legyek-e, egyáltalán, lehetek-e egyéni vállalkozó ezen feladatokra, ha igen, mivel jár ez? Gondolok itt hová kell bemenni a papírmunka végett, egyáltalán, meg-e éri ez nekem, mennyit kell magam után fizetni? Néztem a neten, de nem találtam pontos információkat, így előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat!

Még annyit, hogy mindig is ez volt az álmom, hogy tolmács, fordító, tanár legyek, így mindenképp szeretnék ezzel foglalkozni, ha már vállalkozó esetleg nem lehetek, akkor megköszönném az ötleteket, hogyan lehetséges mégis kiviteleznem a dolgot.



2014. szept. 3. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az adóhivatalnál azt is pontosan megmondják, hogy havi mekkora összeg befizetésével milyen jogosultságú magánvállalkozásod lehet.


Viszont a megrendelők (főleg konkrét cégek, nyelviskolák) esetleg kérni fognak végzettségről szóló papírt is, és ha nincs nyelvtanári, fordítói diplomád, akkor nem adnak megbízást. A nyelvvizsgák önmagukban nem feltétlenül jelentik ugyanis, hogy te a nyelvet tanítani, szakszerűen fordítani is tudod; nem véletlenül külön szakma mind a kettő.


Ettől persze lehet szerencséd. Most indult egy közfoglalkoztatott program, ahol fordításokat lektorálok. Tudtommal a másik lektorral kettőnknek van szakirányúnak felfogható papírunk. (Nekem angoltanári diplomám, és az ehhez szükséges angol mesterfok.) A fordítóknak csak felsőfokújuk van angolból, és néhány évet éltek angolszász országokban.

2014. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
15%
"... meg-e éri ez nekem..." Mit is akarnál te fordítani, tolmácsolni, oktatni??? Hiszen magyarul sem tudsz!!! Nem érzed "gáznak", hogy ilyen hülye vagy és még reklámozod is magad???
2014. szept. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
OOOOh, pardon, szóval, megéri-e. Tudom, ez hibám, így nőttem fel, nem tagadom, kisvárosi, vidéki jány vagyok. Igyekszem korrigálni, de néha becsúszik. Egyébként emiatt még nem gondolom, hogy le kéne ( pardon, kellene) mondanom az álmomról. És nem, nem érzem magam egyáltalán hülyének emiatt. Ennél nagyobb hibákat is vétenek hivatásos fordítók, tolmácsok. Persze ez ettől engem még nem mentesít. Kedves első, köszönöm, Apehba mindenképp bemegyek érdeklődni, kedves második köszönöm, ezentúl jöobban odafigyelek, de további válaszok is érdekelnek!
2014. szept. 4. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de most is aktuális ha vki olvassa.

Korrepetálni tudsz saját vállalkozásban, ez a NAV szerint is szabályos, erről adhatsz is számlát.

Viszont a szabályok szerint fordítani, tolmácsolni, lektorálni csak szakirányú végzettség birtokában lehet.

Csak egy ellenőrzésnél derülne ki hogy nincs ilyen papírod. Ha a vállalkozásodba be tudsz vonni olyat, akinek van megfelelő végzettsége az is elég. A fordító irodákban sincs 25- 30 nyelvből végzettsége a tulajdonosnak, az ő ilyen jellegű hiányosságát pótolják a többiek.

2017. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!