Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van olyan vállalkozási fajta...

Van olyan vállalkozási fajta ami után csak akkor kell adózni, ha bevételem is van?

Figyelt kérdés

2014. szept. 19. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha lenne akkor mindenki olyan vállalkozást folytatna.


Egyébként egyéni vállalkozást bármikor szüneteltethetsz, ahol a legrövidebb időtartam az egy hónapig, olyankor nem kell fizetned magad után a járulékokat, és nyilván tevékenységet sem végzel. (hivatalosan). Ezt tudod állítgatni pl. ügyfélkapun.

2014. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Még jó hogy tudok fogalmazni. :D De gondolom érted a lényeget.
2014. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha csak kiadásod lenne, akkor elég gyorsan csődbe mennél. Ha viszont a profitra gondolsz, akkor előbb olvass utána a gazdasági fogalmaknak.
2014. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Megbízási szerződéssel szoktak néha embereket így "foglalkoztatni". De az meg ugye nem vállalkozási forma.
2014. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Amíg nincs fixen annyi bevételed, hogy fizetni tudd legalább a kötelező járulékokat, addig nem érdemes vállalkozni, inkább adószámos magánszemélyként dolgozz. Azzal tényleg csak a bevétel után (pontosabban a bevételnek az után a része után, amiről muszáj volt számlát adnod) kell fizetned, az után viszont nem csak adót, hanem járulékokat is.
2014. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magánszemélyként, hogy tudok számlát adni? Illetve van valamilyen profit vagy ügyfélmennyiség ami után muszáj már kiváltani a egyéni vállalkozóit?
2014. szept. 19. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Bemész a NAV-hoz, kérsz magánszemélyként adószámot, és azzal tudsz számlatömböt venni. Nincs összeghatár, hogy meddig dolgozhatsz így, viszont mivel így a teljes bevétel (pontosabban 10%-ot automatikusan elszámolhatsz költségként) után kell adót is, járulékokat is fizetned, ha már tutira megvan legalább havonta 100-150 ezer forint bevétel, érdemesebb átváltani a KATA-s vállalkozásra, mert akkor havi fix 50 ezer forinttal kiváltod az összes járulékot és adót. Inkább tevékenységen múlik, hogy csinálhatod-e adószámos magánszemélyként. Üzletet nem nyithatsz így, de például a neten adhatod el a saját készítésű dolgaidat. Vagy magánórákat is adhatsz. Meg egy csomó egyéb szolgáltatásra is jó, a NAV-nál tudnak ebben segíteni. Amit tudok erről, azt egy barátnőmtől tudom, aki pont emiatt volt nemrég a NAV-nál, nagyon segítőkészek voltak vele.
2014. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2014. szept. 19. 17:20
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
A #3 hozzászóló nem én vagyok, csak hogy ne engem hülyézzetek le. :)
2014. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!