Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mi legyen? Tanácst...

Szerintetek mi legyen? Tanácstalan vagyok! 19 éves lány vagyok, kereskedelmi végzettséggel. Munkát nem találok mert mindenhol a gyakorlatot kérik (nem magyarországi vagyok).

Figyelt kérdés

Gondolkoztam azon hogy esetleg el végzek valamilyen tanfolyamot, pontosabban cukrászatot, hátha azzal megyek valamire. 1-2 éve kezdet el jobban érdekelni a sütkérezés, pár dolgot már csináltam is, igaz nem mindig lett tökéletes de ahhoz képest hogy akkor csináltam először, egész jók lettek. Báris nekem ízlettek, meg mindig pillanatok alatt elfogytak. Meg a barátom szüleinek az évfordulójukra is én meg persze anyum segítségével lett csinálva torta meg apró sütik. És ott is elfogytak, úgy hogy akkor nem lehettek olyan rosszak :)

Meg láttam a facebookon meg más oldalakon nyitott online üzleteket, és gondoltam hogy esetleg ezt én is megpróbálnám. Nem is ebből élnénk meg a párommal akinek van munkája, de egy kis mellék keresetnek jó lenne.

Szerintetek lenne rá valami esélyem?


2014. szept. 23. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg pont olyan munkákat találok csak ahova kereskedelmi végzettség kell :D Kereskedelmi végzettséggel akkor fogsz valamire is menni ha talpraesett vagy és jól adod elő magad. Cukrászathoz meg nem tudom szoktak-e kérni papírt de ezt mindig is baromságnak találtam. Ha tényleg jó vagy abban amiben dolgozni akarsz és a hirdetésben a végzettséget erőltetik akkor is beállítanék valamilyen különleges tortával ( ami nem túl könnyű és hétköznapi), hogy tessék sütni tudok a papírral meg törölje ki a seggét akit átrugdostak középiskolában. Én a szakmámban dolgozok 5össel végeztem mégis kb. az iskolában tanultak 10%-át hasznosítom minden mást itt tanultam meg.
2014. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezzel a végzettséggel sok helyre keresnek embert, én is sok ilyen állást találok. Helyezkedj el benne max közben tanulsz mást.
2014. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valamikor találtam facebookon egy blogot arról, hogy öreg nénike ácsorog késő délutánonként a nyugatival szemben egy kapualjban és süteményeket árul. Amikor épp odamentem, hogy vegyek valamit, előttem is éppen vettek tőle, és már utánam is állt valaki, mire én bepakoltam. Nem tudom, mennyi sütit adhatott el esténként, meg nem irigylem éppen a hidegben ácsorogni, de azért példaként megemlítettem, hogy nem kell mindig túlzásba vinni a tervezgetést. Például sütsz egy tepsire valót, és elviszed valami klubba / rendezvényre olcsón eladni. Talán idővel majd rendelnek is tőled. Jó szerencsét.
2014. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik országban élsz?
2014. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!