Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 24 éves lány pályakezdő,...

24 éves lány pályakezdő, főiskolai végzettséggel, de még diploma nélkül - meddig igényelhet START kártyát? 25 vagy 30 éves koráig? Mert még nincs diploma, de van végzettség.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ki jogosult a Start kártya kiváltására?

A START kártya kiváltására jogosult, aki

- a huszonötödik életévét, felsőfokú végzetts

esetén a harmincadik életévét még nem

töltötte be, és

- tanulmányait befejezte vagy megszakította,

és

- a tanulmányainak befejezését követően el

ízben létesít foglalkoztatásra irányu

jogviszonyt vagy ösztöndíjas foglalkoztatá

jogviszonyt, és e jogviszony létesítés

megelőzően megbízási szerződé

vállalkozási szerződés alapján vagy egyé

vállalkozóként sem végzett munkát.

2009. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, csak arra vagyok még kíváncsi, hogy főiskolai végzettséggel, de még a végzettséget igazoló diploma nélkül felsőfokú végzettségűnek számítok-e?

Esetleg járt már így valaki rajtam kívül?

2009. ápr. 24. 20:44
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is ebben a cipőben jártam, mert a nyelvvizsgák hiányában nem kaptam meg a diplomámat, csak egy oklevelet, hogy elvégeztem, de még nincs nyelvvizsga. Nehéz volt így munkát találni és így még nem számítasz diplomásnak sem. Voltam a diplomás munkaügynél is és ott sem tudtak regisztrálni.

Munkahelye válogatja egyébként. Van ahol elfogadják így is és besorolnak, mintha már meglenne a felsőfokú végzettséged, de legtöbb munkahelyen nem. Sajnos én sem kaptam diplomás bért, de örültem, hogy munkát találok és elfogadtam akkor, mivel fél évig keresgéltem.

Remélem több sikered lesz! Minden jót!

2009. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem is a nyelvvizsga hiányzik a diplomához, ezért nem tudok egyelőre én sem elhelyezkedni. Örülök, ha találok egyáltalán munkát. Minden jót!
2009. ápr. 25. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg kvázi a diplomád akkor nem igényelheted felsőfokúként a startkártyát, megigényelheted középfokú vézettséggel de akkor csak 25 éves korodig járna. Csak a diploma megszerzése után tudod úgy megigényelni mint diplomás és akkor az igény bejelentésétől számított 2 évig érvényes a kártya. Azonban ha már elhelyezkedtél legálisan munkaszerződéssel meg minden, akkor már nem tudod megigényelni.
2009. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!