Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érettségi bizonyítvánnyal...

Dona kérdése:

Érettségi bizonyítvánnyal milyen vállalkozásokat lehet indítani?

Figyelt kérdés

A téma adott, tudom hogy "szinte bármit" ha az alkalmazottamnak van megfelelő képesítése, de egyenlőre magam szeretném csinálni.

Legyetek szivesek és csak arra válaszoljatok hogy milyen egyéni vállalkozást lehet indítani érettségi bizonyítvánnyal, alkalmazott nélkül.

Előre is köszönöm a segítségeteket, kérem az ócsárlós válaszokat mellékeljétek.



2014. okt. 9. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Nem ócsárlásból, de ha vállalkozni akarsz, azért ne várd hogy más nézzen utána helyetted. Ezt minden rossz szándék nélkül mondom.

2014. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha egyedül akarod csinálni, tudni kéne, mihez vonzódsz, mit érzel úgy, hogy "ahhoz értesz".

Hirtelen más nem jut eszembe, mint használt ruhák értékesítése.

2014. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia


én ékszerekkel szeretnék kereskedni, de nincs pénzem havi 50 ezer forintos költségre úgy, hogy hónapokig a 20%át nem tudnám megkeresni bevételként...


ebayról rendelgettem szép kis hasznom volt, de ugye NAV bácsi jelent van, vagyis nem szabályszerű....


De nekem ez az álmom...


Ha érdekel valami ilyesmi, esetleg webes dolgok (SEO, weblapkészités, design) írj rám.


Egyedül az adószámos magánszemély adózás AZ EGYETLEN ELFOGADHATÓ adózási forma számomra ebben az országban, de azt nagyon nagyon kevesen kapják meg, max ingóság bérbeadása, vagy szellemi termékek néhai árulása esetén...


Győri vagyok, esetleg hátha közel vagy... Ha valami kérdésed, ötleted vagy bármi van, csak írj, jó helyen vagy :)


Egy 21 éves vállalkozó kedvű fiú aki sodródik az árral...


Üdv.

2014. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:

Kerestem interneten mikhez lehetn kezdeni, de nem találtam konkrét oldalt ami listázná hogy mibe vághatok bele egyéni vállalkozóként érettségivel, szakképzett alkalmazott nélkül.


2-es válaszoló:

Szerencsémre sok mindenhez értek, és szinte minden érdekel, nyitott vagyok, de csak reális keretek között.

A használt ruha értékseítéséhez nincs szükség valamiféle eladói szakképzettségre? Mint írtam nem szeretnék alkalmazottat egyenlőre, és nekem csak érettségim van.


3.válaszoló:

Az ékszer árusításon én is gondolkoztam, nem lehet rossz. Azonban itt is felmerül a kérdés: Nincs szükség eladói szakképzetségre?

Konzultálhatnánk.... azonban füzesabonyi vagyok, messze vagy.

2014. okt. 9. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazság szerint, nagyon foglalkoztatnak a bolti telefonok, műszaki cikkek. Így gondolkoztam Gsm-en.

(a kötnyéken nincs túl sok, pedig lenne rá kereslet).


Valamint férfi létemre nagyon érdekel és terveztem is már ruhákat, persze csak magamnak, amiket meg is csináltam, és sokan kérdezték hol vettem, és mondták hogy mennyire jók ezek a ruhák. Pedig csak egy mezei varrógéppel dolgoztam.. A kérdés.... gondolom a ruhák "gyártására" is kell szakképzettség, valamint ha el akarom adni akkor eladói szakképzettség is... viszont csak érettségim van, és nem szeretnék alkalmazottat.

2014. okt. 9. 14:50
 6/8 A kérdező kommentje:
mobil telefonok*
2014. okt. 9. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiváltod a vállalkozóit (vagy egy céget csinálsz), s ahhoz hogy a magad által készített ruhákat áruld sz.tem nem kell semmi. Kézműves termék és pont. Amúgy elég kevés dolgoghoz kell kereskedelmi végzettség. Sokféle boltunk volt (nem élelmiszer)s nem kellett végzettség hozzá.
2014. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem tudom miért pontoztak le 55%-ra...


amugy nekem van eladói végzettségem!


De nagyon sok azonnal a havi 50 ezer járulék díj... nagyon sok egy teljesen kezdőnek.


írj, ha gondolod.


üdv

2014. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!