Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen diplomát érdemes...

Milyen diplomát érdemes szerezni annak, aki saját vállalkozást szeretne alapítani miután lesz rá tőkéje?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 19:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
menj be a könyvtárba, vedd ki Chikán Attila Vállalkozás-gazdaságtan c. könyvét, helyezd magad kényelembe, és jó olvasást!
2014. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

" És mitől megy a többség csődbe?"


A, nem ért hozzá

B, nincs rá kereslet

C, nincs pénze marketingre

2014. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A: Melyik gazdasági szak elvégzése után mondhatjuk hogy a leginkább ért az ember kisvállalkozás felfuttatásához?

B: Hogyan mérje fel az ember a keresletet és konkurenciát különböző termékekre?

C: Marketingre körülbelül mennyi pénzre van szükség? Ha valaki hirdet interneten, újságban, táblákon, szóróanyaggal, élőben és még úgy sincsen elég vevő akkor mit kell csinálni?

2014. okt. 15. 20:19
 14/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Okulj a saját történetemből! :)

Mindig is vállalkozó szerettem volna lenni, nem tudtam mibe kezdjek. Gazdasági diplomát szereztem, utána elhelyezkedtem, 3 év alatt 3 szoroztam a fizetésem, 3 munkahelyem volt. Közben vállalkozást alapítottam, egy indíttatásból ami a munkámmal nem volt kapcsolatban, pár évig a kettő együtt ment. Azt hittem megváltom a világot, komoly hitelekbe belementem, mindent kockára tettem, otthagytam az állásom a cégért. Hiba volt azt gondolni, hogy minden csak jól sikerülhet. A válság majdnem az utcára tett, leépítés következett, soha nem adtam fel lelkiekben, szeretem amit csinálok. Később stabilizálódott a cég, a hitelek lassan fogynak, az évek alatt tapasztalatot, jó kapcsolatokat szereztem, több alázatot, óvatosságot. Most magyar viszonylatban sok pénzt termelünk, de lehet ez már holnap nem lesz így...

Szóval:

ne csak pusztán a mennyit lehet vele keresni motiváljon (persze fontos az is, de nem minden), hanem érdekeljen amit csinálsz, légy türelmes, kitartó, ne gondold hogy bármi is jár. Amihez egyáltalán nem értesz, olyanba ne vállalkozz, vagy csak akkor, ha könnyen veszed, ha elbuksz. Lehet ma nem keresel vele jól, holnap talán már igen.

2014. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Jó megpróbálok okulni :). Tehát akkor már alkalmazottként is igen jól kerestél. És hogyan mérted fel a piacon hogy mekkora a konkurencia és a kereslet? Mik voltak a kezdeti problémák? Honnan szereztél hasznos infokat? Nem érdemesebb 10-ből 9 embernek csak simán Ausztriába vagy Angliába kimenni 400 ezerért dolgozni vagy teneked ha megháromszoroztad a fizetésed ha a kezdőfizetés 150 ezret megháromszoroztad 450-ből csak befektetni havi 200-at valami értékpapírba aztán ingatlankiadásba? Pár neméppen zseni ismerősöm csak kiment külföldre valami együgyű munkára és nem tudom mennyit de gondolom 1500 euro környékén keresnek, akkor minek a sok befektetés, kockázat, bizonytalanság mondjuk egy olyan vállalkozással amivel keres az ember két-háromszázezret ha külföldön együgyű melóval is többet lehet keresni, hacsak nem sokkal kényelmesebb az egész tevékenység, vagy havi 3-4 kiló fölött vagy átlagban vele a rossz időket is beleszámítva?
2014. okt. 17. 15:09
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kommentjeid alapján nem sokat tudsz a vállalkozásról. Ez nem baj.

Találd ki mivel szeretnél foglalkozni (nyugdíjas korodig), dolgozz pár évet alkalmazott ként. Ismerd ki a többi hasonló profilú cég történetét. Aztán, gondolkozz el rajta neked sikerül-e majd.

2014. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Latom csak a penzen rugozol. Persze hogy konnyebb kimenni "mosogatni" , vagyis annak mas a nehezsege, tavol a csalad stb. De abbol konnyebb is kiszallni, ha nem tetszik. Egy vallalkozasba, ha rendesen belemerulsz nehez kiszallni. No, en meg nem akartam mashol mosogatni, legfeljebb a sajat ettermemben :-)

Nem mertem piacot, hanem azt mondtam, ezt akarom csinalni /persze a tanulopenzt busasan megfizettem/. Ezert mondom, hozzaertes nelkul ne kezdj semmibe.

Hiaba mondom,most mennyit keresek, nem az a lenyeg most itt. Raadasul ha sajat ceged van minden nyereseget nem fordithatsz magadra, sot inkabb megvonod magadtol, hogy a ceg fejlodhessen.

2014. okt. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem sokkal kényelmesebb csak kimenni valami szakmunkára pl Ausztriába villanyszerelőnek 1500 euróért és úgy nincs a család sem messze, mint vállalkozni havi 200-300 ezer Ft-ért? A vállalkozás csak akkor éri meg ha keresel jó időszakban havonta vagy 500 ezret, nem?
2014. okt. 26. 12:58
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szakmunkára menj ki dolgozni mert, ahhoz se értesz.


max. segédnek.

2014. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha minden vállalkozó az induláskor tudná, hogy mennyi lesz a havi fix jövedelem éveken át, akkor az egy nagyon kényelmes világ lenne...

Ha minden áron az a célod, hogy 400-500 ezer havi fixed legyen, inkább menj ki dolgozni, ahogy írod is. Magyarországon ennyi pénz vállalkozói megteremtéséhez egy nulláról most induló embernek nagy kitartás, rizikó és szerencse is kell.

2014. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!