Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki legálisan árul valamit,...

Aki legálisan árul valamit, akár boltja van akár a neten (beleértve pl: vaterát is) annak kell garanciát adnia/ vállalnia? Vagy eladhat úgy is, hogy nincs garancia?

Figyelt kérdés
A nincs garanciát persze úgy értem, hogy nem szar ad el, csak nem törődik vele ha valami 1-2 hét alatt tönkreteszi, vagy könnyen eltörhet, tönkremehet a szerkezet.
2015. jan. 23. 23:11
 1/8 anonim válasza:
5%
Miért kéne valakinek garanciát adni arra amit elad?? Ezt te döntöd el hogy vállalsz felelősséget vagy nem :) Ez olyan mint amikor van egy telefonod le járt a garancia és eladod akkor hogyan vállalsz rá netán te megszereled? :) Nem kötekedésből írom ezt az utóbbit. Csak hogy nem kell el adhatod,legtöbbször nem is szoktak garanciát vállalni semmire.
2015. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Azért kérdeztem mert láttam több eladónál is (nem most, kb. 1-1,5 éve) kiírja, hogy nem vállal garanciát .... és ha ezt nem írja ki akkor kötelessége 1 év garanciát vállalni.


Amúgy ha vállal garanciát valaki és nem tudja megszerelni, akkor vissza kell fizetnie az árát. (Legalábbis ha jól tudom)

2015. jan. 23. 23:24
 3/8 anonim válasza:
Vissza kell fizetnie az árát ez igaz! Viszont gondolj bele ha valaki nem írja ki a garanciát akkor az ára is kevesebb szokott lenni ebből le vonhatod hogy nincs rajta garancia :)
2015. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze ez logikus, csak Én valamiért azt hittem, hogy kereskedőknek/ eladóknak kötelező garanciát vállalniuk.

Itt most olyanokra gondolok akik új dolgokat adnak el üzletszerűen.

2015. jan. 23. 23:58
 5/8 anonim válasza:
Aki boltokban ad el nem csak interneten azok szoktak vállalni garanciát hogy jobban vigyék a terméket.
2015. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

Bizonyos termékekre van kötelező jótállás/garancia.

[link]

[link]

2015. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20 ezer ft felett kell vállalni garanciát, sőt már alatta is.
2015. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

10 ezer felett!

Ott van a cikk egyel a válaszod felett!

2015. jan. 25. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!