Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mivel lehet leg gazdaságosabba...

Mivel lehet leg gazdaságosabban fűteni egy 400 négyzetméteres műhelyt?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
gázüzemű infrasugárzóval
2015. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nappal!
2015. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen hosszú távon? Én majd szeretnék a cégeknek napelemet, ami ha okosan csinálják nagyon jó befektetés. Rövidtávon valóban a palackos hősugárzó, csak akkor nem mindegy milyen munkavédelmi előírások vonatkoznak, gyengeárammal is baromi veszélyes lehet a hülyeség.
2015. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xp ali ***** válasza:
Jó hőszigeteléssel és fatüzelésű kazánnal. Inkább 1 embernek add oda azt a pénzt, amit gázra költenél. És szabad időben tudod másra is használni az illetőt. A napelem csak ott gazdaságos, ahol az egyéb megoldás nem lehetséges. MIvel kb az élettartama alatt hozza meg az árát. Bár ez utóbbi infó még megváltozhat...
2015. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen műhely. Asztalosműhelyt nyilván faforgáccsal, autószerelő műhelyt használt gumikkal, stb.

#3-as, szép terv, de ilyen bizonytalan gazdasági helyzetben a kutya sem fog a jellemzően 15 év alatt megtérülő napelembe invesztálni.

2015. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a KFT borul akkor ugyan tökmindegy a bennlévőség.

Amúgy megtérülhet az akár 1 év alatt is csak okosan kell csinálni.

2015. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Energetikus (is) vagyok. Mutass nekem, légy szíves olyan rendszert, ami egy év alatt megtérül. De ne mondd, hogy szőrösszívű vagyok, mutass olyat, ami 10 év alatt megtérül!
2015. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Ha már 5 év alatt megtérül egy ilyen beruházás az már igen jónak számít. Arra mondják, hogy nem szabad rajta gondolkodni, bele kell vágni.


A kérdésre: Mekkora a belmagasság? Mert 400m2 normál belmagassággal sem kicsi, tehát lehet, hogy felesleges az egész műhelyt fűteni. Elegendő csak azokat a helyeket, ahol munka zajlik. Erre jók a különböző sugárzóernyők.

Ha nagyon spórolni akarsz akkor vannak ilyen puruttya megoldások légfűtésre. Láttam pár műhelyben: Egy duplafalú kályha szerűség, a tűztér külső palástján van még egy palást, köztük légrés. Alulról megvan fújva ventilátorral, felül pedig légcsatornában el van vezetve és szétosztva a meleg levegő.

Ha hosszútávon gondolkozol és a műhely sem túl huzatos, esetleg a hőszigetelése is megoldható, akkor meg központifűtés kondenzációs gázkazánnal. Bár a fánál ez sem lesz olcsóbb.

2015. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!