Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használt ruhaüzletet fogok...

Használt ruhaüzletet fogok nyitni, ötletelnétek nekem berendezés, árukészlet, design ügyileg?

Figyelt kérdés
Gyermek és felnőtt használt ruha üzlet, de a főprofil inkább a gyermek ruha, mert nagyon sok a kisgyermekes család a környékben. Nagy vonalakban már megvan mit szeretnék, de kíváncsi lennék más ötletire is akár a kialakításban, árukészletben, üzletnévben stb. ha van valami kreatív ötletetek azt szívesen venném.
2015. febr. 2. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég kreatívnak nem mondanám, de mindenképp költséghatékony, ha bezárt üzlet berendezéseit és árukészletét veszed át töredék áron nyitóra, minthogy designra költesz. Ez szvzs nem az a hely, ahol az a meghatározó. És ne csak eladni akarj... Inkább azt határozd meg, hogy mitől leszel te jobb, bárkitől.


Emellett bizományba forgasd a ruhát, ne ölj bele sok pénzt, hacsak nem alkalmi vétellel jutsz hozzá. Hogy megéri-e még ez egyáltalán, azt neked kell tudnod. (Bárki jogosult erre vállalkozás nélkül is, átlag havi 50 ezer forintos bevételig)

2015. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ès ha felnőnek mit csinálsz? Megbezeted a szülőket, hogy rosszúl,látják?
2015. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Húú kettes, tanulj meg írni, mert alig tudtam kibogarászni mit akarsz. 1-es köszönöm a válaszodat. A dizájn alatt ne azt értsd, hogy százezreket akarok a kinézetre fordítani, inkább kreatív megoldások érdekelnek. Pl., hogy a gyerekruhákat láda helyett rácsos kiságyba teszem. Semmivel nem drágább, mint egy láda de mutatósabb, szóval ilyenekre gondoltam. Nem kizárólag gyerekruha lesz, de abból lesz több és igen felnőnek a gyerekek, de nem 20 évre előre tervezek:) nyilván nem ebből fogok negyedévente Dubaiba menni, de gyed mellett kiegészítésnek talán bejön, mert alkalmazottként így nagyon sajnos sehova nem kellek és szerencsére bérleti díjat nem kell fizessek és a járulék sem sok.
2015. febr. 3. 10:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem ez abszolút kivitelezhető. Amit eddig terveztem üzletet, szintén hasonló adottságok voltak, a gyerek holmit ott is rácsos kiságyba tették kilósan, a minőségebbit pedig kilóra vették ,majd válláfán, darabra árulták. a flnőtt ruhára nagyker beszállító volt, de oda kellett mennyiséget is rendelni fél tonna, ha jól emlékszem, amit bizományba tettek ki, majd szezonálisan forgatták, ha nem fogyott, így nem kellett azokért plusz pénzt adni a szállításon felül.


És abban is teljesen jól látod a helyzetet, hogy másodállásban ér(het)i meg elindulni ezzel.


Emellett fontos szerintem, hogy valóban legyen kereslet a termékeidre, tehát ne a sokadik legyél x km-en belül + az elhelyezkedés sem utolsó. Egy példát láttam, ott gyerek játszó sarok is volt kialakítva, használt játékokkal is, illetve ami nagy előnye volt, hogy aki bement bizományba vihette a már kinőttet, és ott vette az újat. Aztán ha eladás volt, vagy heti szinten kapta a telefont, hogy mehet a pénzéért, amiből x százalékot levett ugye a kereskedő. Nem volt rossz gondolatuk, de a hely annyira eldugott volt, hogy 4 hónapot élt meg egy 50.000-es városban.


Mondjuk mi a magunk részéről a gyereknek Vaterán 72 db-os csomagot vettünk meg ehhez képest egy kiló ruha áráért, ami kiszolgálta majd egy éven át. Így ezekkel és a halomszám megjelenő facebookos és egyéb adok-veszek csoportokkal sem át számolni piacelemzésben azóta.

2015. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!