Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan működik egy ruha üzlet...

Hogyan működik egy ruha üzlet nyitása vagy piacon árulás?

Figyelt kérdés

Már régi álmom az, hogy egyszer ruhákkal foglalkozhassak és áruljam. Sokat gondolkodok rajta, de nem igazán tudom, hogyan is kell ebbe belevágni. Azt tudom ami a legfontosabb a pénz. De mondjuk fontos, hogy legyen kereskedelmi végezettségem vagy érettségim? Hol tudnám beszerezni az árut? Külföldön? Szóval akkor jogsi mindenféleképp kell. Elég sokan foglalkoznak ezzel, de sose mertem még megkérdezni egy eladótól. Meg gondolom mindenféle engedélyek kellenek. Kb. mennyi pénz kellene mennyivel lehetne beindítani? Nem H&M-et, Tally weil vagy ehhez hasonló nagyobb üzletre gondolok, nem pont nagy márkákra. Hanem mondjuk elsőnek jobb minőségű török, olasz, kínai ruhákat, amiket a piacon szoktak árulni legtöbben.

Később aztán Poppy, My77, Amnesia, MissQ stb. több féle márkás ruhákat árulni. pl ez: [link]

Esetleg rendelni lehetnének tőlem, de volna üzlet is.


2015. febr. 5. 11:25
 1/2 A kérdező kommentje:
rendelni tudnának vagy rendelni lehetne.. kicsit elírtam
2015. febr. 5. 11:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy hol szeretnéd nyitni (pl. mely településen)- illetve még Te sem.

Az üzletnek van bérleti díja, ez az üzlet nagyságától, helyi viszonyoktól függ (önkormányzatnál lehet rákérdezni), a piacon helypénz van - pl. itt Pesten napi 4 ezer a legközelebbi piacon. Akkor is, ha semmit nem adsz el... Előbb kifizeted a helypénzt, aztán, ha szerencséd van, akkor legalább annyit árulsz, hogy ne menj haza veszteségesen.

Csak vállalkozóként árulhatsz, ha főállásban teszed ezt, min. havi 50 ezer ft az adó (KATA)


Végül, de nem utolsó sorban: magad is írtad, hogy elég sokan foglalkoznak vele - a környékünkön több ruhás is tönkre ment, Debrecenben is egyik évben még ruhabolt volt egy helyen, következő évben már lottózó :-). Szóval eléggé telített a piac...

2015. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!