Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes ma magyarországon,...

Érdemes ma magyarországon, bele kezdeni egy vállalkozásba?

Figyelt kérdés
Nos életem első vállalkozása lenne,egy kisboltra gondoltam,csak ahogy olvasgatok a becsületes vállalkozókat szinte igyekeznek tönkre tenni,míg a csalók meg élnek mint marci hevesen.Érdemes bele kezdeni valamibe?
2015. febr. 7. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kár belekezdeni.


Ha van 5 milliód,inkább vegyél egy házat,és add ki albérletbe.

2015. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kis bolt. Mit árulnál?

Mellesleg nehéz. Sok az adó, a költség, és sok esetben kevés a bevétel.

2015. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát kis vegyesboltra gondoltam.
2015. febr. 7. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Először menj el dolgozni egy ilyen kis vegyesboltba, tapasztald ki-lesd el, hogy mit-hogyan mennyiért csinálnak, és akkor dönthetsz. Nagyon fontos, hogy milyen településen, mekkora vásárlóerővel tudsz számolni, ez befolyásolja a majdani árakat, így a hasznot is.stb..
2015. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Már 10 éve működött az utcánkban egy ilyen. Idén bezárt. Neked persze lehet szerencséd, csak jobban kell csinálnod, mint ez a vállalkozó, akinek csak 10 év tapasztalata volt...


Amúgy érdemes, de nyilván nem akárkinek, és nem akármilyen vállalkozásba.

2015. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hallgass 4-esre. Ha már ismered az iparágat, akkor láthatod, hogy megéri-e.


Matyi Dezső, az Alexandra első tulajdonosa nyilatkozta egyszer, hogy a kisboltokat (ő a kis könyvesboltokra értette, de jó eséllyel minden kisboltra valamennyire igaz) a feketekereskedelem tartja életben.

Amit írtál ("míg a csalók élnek, mint Marci Hevesen"). Azok a fajták legalábbis, akik nem nyújtanak valami különlegeset (jobbat, mint az átlag), mégis megélnek, jó eséllyel csalók.


Ha már dolgoztál hasonló helyen, és látod, hogy mennyire érdemes ilyet csinálni akkor gondolkozz olyanon, hogy nyitsz egyet.

2015. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha monopolhelyzetben vagy. Ha már 1 konkurenciád akad, ami ugyan azt árulja amit te, már véged.


Nálunk volt egy autógumis, beszélgettem vele, ment neki az üzlet, mivel 4000+főre egyedül volt, főút mentén. Ez 2 éve volt, most meg pang az üzlet, mivel nyílt még mellé 2. töredékét keresi meg annak, amit megkeresett annó egyedüliként... bevallása szerint.

2015. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ma 14:07


Nem jól értelmeztetd,gazdagok alatt azokat a vállakozókat értettem,akik nagy drága autókkal járnak nagy házban laknak rengeteg pénzük van,de egész nap csak kocsikáznak,unatkoznak.Na ők nem feket boltosok,mert még abból sem lehet annyit keresni.

2015. febr. 7. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!