Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozásba érdemes...

Milyen vállalkozásba érdemes belekezdeni Magyarországon?

Figyelt kérdés
8 éve Amerikában élek, szeretnék végre haza menni. Halottam hogy otthon nagyon nehéz az élet. Mégis szeretnék otthon olyan vállalkozásba kezdeni amit megéri csinálni. Nem azt mondom hogy milliókat szeretnék keresni, csak annyit hogy kényelmesen meglehessen élni a vállalkozásból. A tőke megvan hozzá, csak tanácstalan vagyok. Kérlek segitsetek! Nem akarok már maradni szóval az ilyen hozzászólásokat hanyagoljátok légyszi!
2012. dec. 30. 05:24
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

hát két út van előtted is,

az egyik a legális vállalkozás,de ezt néhány év alatt tönkreteszi neked is a NAV,

a másik az illegális,na ebben van pénz,de rizikós

2012. dec. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

..Érdekes az élet! Én most szeretném eladni a vállalkozásomat, mert páromat előléptették és Németo.ban fog ezután dolgozni. Természetesen megyek vele, annak ellenére, hogy ezért el kell adnom a 3 éve jól működő vállalkozásomat, amire kislány korom óta vágytam. Véleményem szerint csak olyanban kezdj, ami -relatíve- fix vendégkört biztosít neked (amennyiben jól csinálod). Én vendéglátóban tudok csak gondolkozni,mert nekem ez a gyengém, ezért e körben tudok tanácsot adni. Vendéglátós családban nőttem fel, anyunak cukrászdája van (16 éve) apunak sörözője (30 évig, ezt a válás vitte el). Tehát én sem mertem volna vakon nyitni egy szimpatikus helyen. Ezért egy bp-i biztosító központjának a munkahelyi büféjét céloztam meg, amiből meleg konyhás étkezde lett. (tőlünk vitet ebédet még a vezérigazgató is.) Tehát tudom, hogy az elkövetkezendő pár évben kevés esélye van, hogy megsokszorozódjon a potenciális vevőim száma, de legalább tudom, hogy fix azok száma, akiket sikerült megfognom és 3 éve minden nap nálam esznek. "Megszerezni könnyű, megtartani nehéz." Ez itt is igaz. De legalább nyugodtan fekszem le esténként, én nem azon agyalok, hogy : "Mi van ha holnap csak 2 ember nyitja rám az ajtót? Akkor egy hét alatt becsődölök!"

Jól hallottad, hogy nehéz itthon, de én azt gondolom, hogy aki valóban Akarja és Tud is dolgozni ("éjt nappallá téve") annak meglesz a gyümölcse. De ha most nyitnék itthon vállalkozást, ugyan így "biztosat" keresnék. Mert jobb a biztos kevesebb, mint a bizonytalan több. Mert el lehet veszteni egy több milliós vállalkozást pár hét alatt is! De Nem tudom te milyen vállalkozásban gondolkozol, ennyi infó alapján ennyit tudok neked tanácsolni.

Ha esetleg van még kérdésed, írj nyugodtan, amint tudok szívesen válaszolok.

Üdv,

Anita

2012. dec. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy a vendéglős vállalkozásokat maffiák fenyegetik, egyre többen feladják, nem csak a NAV hanem a maffiák miatt is nálunk. Sajnos nem tudom elképzelni milyen vállalkozás lenne az, amit itt még érdemes lenne elkezdeni. Talán olyan termékek forgalmazását, ami még nincs nálunk.
2012. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek abszolut igaza van.


Ma itthon korrektül és legálisan nem tudsz semmilyen céget üzemeltetni, mert vagy a NAV fojt meg vagy az inkorrekt adócsaló feketén dolgoztató konkurencia.

2012. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre nem igen fog senki tanácsot adni, van még néhány olyan rés a piacon, amivel érdemes foglalkozni, de kevés. Egy pár fős vállalkozást szeretnél, amiből eléldegélsz vagy egy fejlődő céget akarsz létrehozni? Ez sem mindegy.


Másrészről abban igazuk van, hogy 2 alternatíva van, ha egy komolyabb cég a célod és nem egy családi zöldséges. Vagy csinálod tisztességesen és lassan tönkremész, jó esetben elvegetálsz vagy csinálod tisztességtelenül, gondolok itt feketén dolgoztatás, szemétségek, kenőpénzek és a többi... akkor tényleg lehet fejlődni és haladni felfelé, de az, hogy ebben a gazdasági helyzetben ma Magyarországon korrekt üzlettel fejlődj az közel lehetetlen. Mivel nagyon radikálisan lecsökkent a lakossági piac vásárlóereje, mindenki hitellel szenved és ez nem is fog nagyon változni a következő években, ezért komolyabb pénzek csak a közbeszerzésekben vannak, amik nem tudom mennyire követed figyelemmel a közbeszerzések folyamatát, de a jelenlegi megoldás miatt a korrupció melegágya lett.

A magyar embereknek pedig nincs pénzük, tehát az, hogy elmenjenek egy étterembe, szórakozni, nyaralni, építkezzenek és olyan dolgokra költség a pénzt ami nem élettani feltétel az nagyon ritka, egyszeruen nincs felesleges pénzük. Ezáltal az ilyen típusú vállalkozásokat, hogy élelmiszerboltok és társai felejtsd is el, mert nincs értelme elkezdeni amikor hipermarketek sora van már mindenhol. Vegetáló életmódon van az emberek többsége, senki nem költ semmire és képesek elgyalogolni másfél kilómétert, ahol mondjuk olcsóbb a tej 20ft-al.


Remélem tudtam valami építő dolgot írni. Sok sikert!

2012. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Először is mindenkinek köszönöm a válaszát! A vendéglátói nagyon jó lenne nekem de nem Siófokon. Siófok tele van éttermekkel gyors büfékkel stb. Én itt Amerikában parkettás vagyok, festő, gipszkartonozó és még sorolhatnám, egy szóval mindenhez értek ami az építőiparba bele lehet venni. De valahogy nem szeretnék ebben vállalkozást nyitni. Ugyan is amint már említettétek, az embereknek nincs pénzük és inkább élnek egy "putriban" mint sem hogy a mindennapi szükségletüket ne vegyék meg. Sajnos a mai világban ez igy megy, jól csinálják mert otthon minden nap a túlélésről szól. A vendéglátóira visszatérnék, nagyon jó lenne de belekezdeni egy olyan vállalkozásba ami vagy be jön vagy nem alapon történik, minden csak nem befektetés. Autós fuvarozó társaságban gondolkoztam még, olyan mint a FedEx csak persze kicsiben. Vagy személy szállitás külföld-belfőld, költöztetés. Tele vagyok ötletekkel de nem tudom mit tegyek. Nem szeretnék befürdeni! Még 1 szer köszönöm mindenkinek aki próbált segiteni.
2012. dec. 31. 00:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


A siófoki vendéglátásról lebeszélnélek. Ott minden az alvilág kezében van, akik főleg Balaton környéki cigányok, mint pl. a román kézilabdázó gyilkosai, a sztojkáék voltak.

Ha nem akarsz a védelmi pénzre keresni akkor inkább hanyagold az ötletet.


Egyébként én is hasonló gondokkal küzdök mint te, külföldön dolgozom, haza szeretnék menni, lenne pénzem vállalkozni, de egyszerűen nem látom, hogy mibe lenne érdemes befektetni. Valószínűleg inkább elhozom a családom is az országból, és ebből a pénzből megalapozzuk az "új életünket" valahol.

2013. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!