Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha díszhalakat szeretnék...

Ha díszhalakat szeretnék tenyészteni és eladni mi a hivatalos útja?

Figyelt kérdés

Tehát valaki letudá írni részletesen lépésről lépésre mik a hivatalos teendők?

Hogy tudok adózni,hova kell mennem bejelenteni,és ezeknek a lépéseknek milyen költségei vannak?


Kertes házba lakom és itt az udvaromba egy faházba tartanám őket és árulnám magánszemélyeknek meg viszonteladóknak is.


Sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz.



2015. febr. 10. 02:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Kell rá vállalkozói, ami havi 50e v 25e ha van főállású munkahelyed és ha kata-s vagy. Utána már tudsz számlát adni, és csak a vevőket kell megtalálni.


Persze a fenti összeget minden hónapban be kell fizetned, akkor is ha Ft- a forgalmad.

2015. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor 50.000 a havi költsége ha nincs más álláom+az adó?

Annyit olvastam valahol hogy nem kötelező a vállalkozói igazolvány,csak valami ügyfélkaput kell nyitni ez akkor nem igaz?

2015. febr. 10. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Minimum egy BT-t kell alapítani. Az adó és a számlaadás miatt! Az első lépés egy könyvelő!!!
2015. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 allmart válasza:

Elég komoly és munkaigényes vállalkozás. Tapasztalatból mondom volt 125 akváriumom. Egyébként ma már ehhez is végzettség kell! Mostanában indul tanfolyam, láttam a neten többször is a hirdetést. Javaslom Hans Frey Akvarista Kislexikonjának beszerzését. Szinte minden hal-faj benne van. Abból sokat tanulhatsz! Egy vízlágyító beszerzése is javasolt (én anno a Paksi Gyulától vettem 45.000,-ft volt.)

A sórák petének is elég magas az ára ami nélkülözhetetlen.

Szóval sok sikert de nem lesz sétagalopp. Az ivadékokat naponta sokszor kell etetni tehát sok időt igényel!Eladni, ha van vállalkozásod lehet boltoknak nagykereknek. A nagykerek viszont inkább az olcsóbb kintről hozott halakat veszik.

2018. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!