Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó szeretnék...

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni asztalosként. Hivatalosan szeretnék vállalkozni, azaz számla képes lenni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Ha egyéni vállakozni szeretnék és asztalos munkákat végeznék, pl javítások, akár helszínen, akár otthon egy garázsban kézi szerszámokkal esetleg kis kézi gépekkel, hogyan lehetnék egyéni vállalkozó,milyen adózási formát válaszak? Én KATA adózási rendszerre gondoltam,de nem tudom, hogy ez asztalosként is lehetséges-e? Főállásban csinálnám. A munkámra is lenne igény, tehát van rá piac.

2015. jan. 12. 21:52
 1/4 Enikő64 ***** válasza:
Kedves kérdező: Lakóhelyedhez közeli Önkormányzat adó osztályán válts ki Egyéni Vállalkozói adószámot,közben igényelj Ügyfélkapu regisztrációt is (szükséged lesz rá)a KATA(kis adózó)évi 6 millió Ft.árbevételig érvényes, havi 50ezret be kell fizetni,ha van bevételed-ha nincs.
2015. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Garazsos Peter ***** válasza:
56%
Alanyi adómentességet válassz, úgyis a lakosságnak fogsz dolgozni.
2015. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépena válaszokat!

Kedves Péter, az alanyiadóssággal kapcsolatban kihez kell fordulnom,Milyen papírokat kell kitöltenem,hogy müködik ez az egész? Sokan csinálják így? milyen feltételei vannak, milyen szabályoknak kell megfelelnem?

2015. jan. 14. 22:03
 4/4 Garazsos Peter ***** válasza:
Keress egy jó könyvelők, majd elmondja. Ebben nem eredményes szobeszedre hagyatkozni.
2015. jan. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!