Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tehetek, hogy a társasház...

Mit tehetek, hogy a társasház a meglévő üzletem utca fronti és kapu bejárati kirakatát ne vetethesse le hiszen én így vettem az önkormányzattól kb.40 éve amikor meg alakult a társasház? Hol lehet ilyen jogszabálynak utánna nézni?

Figyelt kérdés
Hiszen kapu alatti üzletk meg halnak az utcai kirakatok nélkül.És nem elég ahogy ők fogalmaztak,hogy "jelzésértékű" legyen és kettő helyett egy pici.
2010. febr. 11. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha üzlethelyiségként vetted meg, és ezt papírral is bizonyítani tudod (vagyis nem egy magánlakást alakítottál át saját magad üzletté), akkor kizárt, hogy beleszólhassanak. Ne hagyd magad! A helyedben ügyvéddel beszélnék, ő pontosan tudni fogja.
2010. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Üzletnek lett meg véve ,és sajnos már beszéltem ügyvédekkel is és semmire nem jutottam azért kérdezem,hogy hol lehet ilyen jog szabálynak utánna nézni ? Mert ők azzal jönnek,hogy a ház falával ők rendelkeznek és közgyülésen meg szavazhatják.Az egésszet azért nem értem mert mindenkivel jóban vagyunk stb....
2010. febr. 11. 11:52
 3/10 anonim ***** válasza:

A társasházi alapító okiratban és SZervezeti és Müködési Szabályzatban-ben (ha van) nézhetsz utána, hogy írnak-e a kirakatodról, ha gondos volt aki készítette, akkor belevette ezt is. A közös képviselőnél kéne legyen ezekből példány, de ha nincs, a földhivatalból is ki lehet kérni.

Ha nincs bennük, akkor elvben tényleg szavathat róla a közgyülés, ez esetben támogatókat kellene szerezned a lakók közül, pl úgy, hogy te meg támogatsz valami ügyet ami nekik fontos.


A jogszabály a társasházakról szóló törvény, de ebben nem fogsz olyat találni, hogy minden üzlethez köteles a ház x méretű reklámtáblát engedélyezni.


Tulajdonképp miért akarják leszedni?

2010. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még valami az előzőhöz. Nagyon fontos, hogy hogy van feltéve a kérdés a közgyülésen. Pl ha az a kérdés:

"Támogatja-e, hogy a kirakatot megszüntessük és a felületet pénzért adjuk bérbe?" akkor sokan támogatni fogják. De ha úgy teszik fel a kérdést:

"Támogatja-e, hogy Laci bácsi megtarthassa a 40 éve meglévő kirakatát, amiért cserébe ő vállalja, hogy ünnepnapokon kitűzi a zászlót?" akkor ezt fogják támogatni, ami az előző javaslat ellenkezője (az emberek nagy része jó fej akar lenni és a többiekkel szavazni).

Azt pedig, hogy hogy teszik fel a kérdést, a közös képviselőn múlik, tehát őt kell kenyérre kenned, pl meghívod inni egyet vagy beajánlod más házaknál vagy bármi, hogy szimpatikus legyél.

2010. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ez tényleg haszos válasz volt .Talán szakértője vagy ezeknek a dolgoknak?Lehet,hogy az SZMSZ ben nincs benne erre nem is gondoltam illetve nem tudtam ,hogy ezt bele kelletvolna vetetni.

Erre gondolom már nincs lehetőség?És ha igen akkor milyen módon lehetséges..

Kérlek írj ha tudsz segíteni mert nagyon fontos lenne !!!

2010. febr. 11. 19:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok jogász, de alapítottam már társasházat és ennek kapcsán készítettem alapító okiratot és SZMSZ-t.


Az SZMSZ-t általában jóval könnyebb módosítani, mert ahhoz elég a többségi szavazás a lakógyülésen, míg a társasházi alapító okirat módosításhoz a tulajdonosok 90-100%-ának beleegyezése kell.


Tehát, most is bele lehet vetetni az SZMSZ-be a kirakatot, ha melletted áll a többség.


További lehetőség a lakógyülésen kívüli, írásbeli szavazás, ha erre a ti házatok SZMSZ-e lehetőséget ad. Ezt a közös képviselő kezdeményezi az összes lakónak küldött levéllel, és a határidőig beérkező válaszolók szavazatai döntenek a kérdésben. A szavazatokra 2 tanú aláírása kell általában, hogy komoly legyen.

2010. febr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm az értékes információt .

Meg próbálom érvényesíteni remélem sikerül ,de a legnagyobb probléma, hogy az emberek nagyon gonoszak és nem tudom, hogyan lehet velük megérttetni , hogy ezzel nagyon sokat ártanak nekünk .

2010. febr. 16. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány lakásos házról van szó? Ha az SZMSZ megengedi az írásos szavazást, megpróbálkozhatsz avval, hogy kéred a közös képviselőt az írásbeli szavazás meghirdetésére, majd mielőtt még megkapnák a lakók a közös képviselő levelét, körbejársz és egyesével beszélsz velük. Szemtől szembe nem hiszem, hogy bárkinek baja lenne a kirakatoddal, csak tömegben másképp viselkedik az ember a közgyűlésen. 20-40 lakásnál ez simán járható, egy hétvége alatt meglenne a kellő számú szavazat.
2010. febr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hzasznos információt mindenkinek és meg fogom próbálni hiszen most fogják az alapító okiratot módosítani és remélem sikerül .Ezt a kérdést azért is tettem ide fel,mert ha bárkinek lesz ilyen próblémája az találja meg ezt itt és nem kell vagyonokat költeni az ügyvédre mint ahogyan mi tettük és itt több hasznos infot kaptam mint a pénzemért.Mindenkinek köszönöm és ha van valami ami még hasznos lenne akkor azt is nagyon köszönöm !!!!
2010. febr. 18. 08:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Kotord elő az eredeti adás-vételi szerződést. Abban benne kell lennie, hogy az üzlettel együtt a falra szerelt kirakatot is megvetted x összegért. Egyébként, ha a kirakat nem lett volna ott, valószínű az üzlethelyiség önmagában nem ért volna annyit, mint amennyiért azt akkor adták.

Tehát, ha most leszereltetik: = inflációval növelt értéken fizessék vissza a kirakat vételárát, és:

= az üzlethelyiség jelentős forgalom-kieséssel számolhat kirakat nélkül, tehát lényegesen kevesebbet fog érni, mint most, ezért valami kártalanítás is megillet(ne)

2011. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!