Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Debrecenbe tervezek ruházati...

Debrecenbe tervezek ruházati üzletet nyitni, de én eddig csak kis falvakba dolgoztam, ott pedig kicsit lazábban ütöttem a gépet, itt mi legyen?

Figyelt kérdés
Debrecenbe félek hogy megfog a nav, de ha beütök mindent, akkor egyszerűen nem bírok nyereséges maradni. Ti többiek hogy csináljátok? Hogy ütitek a gépet?

2015. márc. 10. 19:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak mert mikor vásároltam nekem se mindig ütötték be a gépet, pl a malomaparki zöldésgpiacon vagy az irószer boltba. Az én üzletem olyan 30 nm ruházati üzlet lesz, itt debrecenbe sokkal komolyabban veszik a nyugtaadást?
2015. márc. 10. 19:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez nem a legjobb ötlet, de ha üzletet nyitsz eleinte adod a számlát (blokkot) és azért rövid idő alatt kialakul a vevőköröd. Aki visszajár az (talán) nem NAVos ha meg idegen arcot látsz annak adsz.

Ha nem is lesz eleinte túl nyereséges a bolt, egy NAV bírság több veszteséget okoz mint ha beütöd a gépbe eleinte a tételeket :)

2015. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha alkalmazottat cserélek akkor megint gyakrabban kell adni?
2015. márc. 10. 19:54
 4/7 A kérdező kommentje:
és szerintetek így nem érdemes belvárosba nyitni ha nem adok mindenkinek nyugtát? belvárosba sok idegen ember megfordul, ezért lehet érdemesebb lenne inkább valami kevésbé centrum közelbe nyitnom szerintetek?
2015. márc. 15. 09:05
 5/7 anonim válasza:
Először is a centrumban lévő üzletek bérleti díja magasabb lehet, ezáltal a termékek árai is magasabbak lehetnek. Rakhatsz rá kicsivel több hasznot, mint egy kevés átmenő forgalommal rendelkező üzletben. 90%, hogy 1 éven belül NAV ellenőrzésed lesz, mivel minden új boltba kötelesek elmenni. Mivel ellenőr nem jár egyedül, ezért mindig adj nyugtát ha 2 vagy annál többen vannak a boltba. Az új pénztárgép viszont lehetővé teszi, hogy az ellenőr kintről figyelje a nyugtaadás folyamatát. Nem tudsz okos lenni. Rizikózol és vagy bejön vagy nem.
2015. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy üzletet szerintem ne a rizikóra építs.. Ha csak ugy marad életképes, hogy nem ütsz a gépbe, akkor elkezdeni sem érdemes. Minket pár éve büntettek 300ezerre egy 60 ftos ásványvíz miatt. És még áram sem volt, hogy működjön a pénztárgép. Plusz neked sem hiányzik sztem, hogy gyomorgörccsel működj folyamatosan, hogy mikor futsz ellenőrökbe.
2015. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaza van annak aki azt mondja hogy ha nem tudsz annyit rátenni a ruhákra hogy megérje blokkal is árulnod akkor hagyd.

Inkább nyiss drágább márkás üzletet ha tudsz de tény hogy az ilyen márkátlan ruhák boltjai kb kínais cuccok, kínais árakkal, és muszáj alacsonyan tartani hogy legyen vevő.

Érdemesebb felkapott márkákban gondolkodni mert bár az árrés mértékével nem vagyok tisztában de ha a beszerzési és az eladási ár egymás duplája/ fele akkor nem mindegy hogy 2000 Ft-os noname felsőt árulsz vagy egy 8000 Ft-os Retrot....

2015. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!