Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van 7 millió forintom! Mit...

Van 7 millió forintom! Mit kezdjek vele Budapest környékén, milyen vállalkozásba kezdjek bele szerintetek? Vagy hogyan tudnám ezt kamatoztatni esetleg befektetni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a felét hagyd meg vésztartaléknak (TBSZ-számlán az államkincstárnál mindig rövid lejáratú államkötvényben), a másik feléből meg kezdj el egy nyugdíjcélú megtakarítást, pl. egyszeri díjas Allianz Életprogram. De vigyázz a unit-linked biztosításokkal, mert a legtöbb nagyon drága! A TKM-mutató a neked megfelelő távon legyen 3% (vagy inkább 2%) alatt mindenképpen, a felső érték is, és ne köss hozzá semmilyen kiegészítő biztosítást!

Ha kockázatvállalóbb vagy és szeretnél foglalkozni vele, akkor a nyugdíjbiztosítás helyett inkább nyiss még egy értékpapírszámlát (szintén TBSZ), pl. a KBC Equitasnál, és ott kereskedj, amivel akarsz, én főleg az ETF-eket ajánlom.

Nagy, megbízható cégeknél tartsd mindig a pénzed, és sose legyen az egész egy helyen. 7 milliónál mondjuk elég kétfelé venni, nagyobb összegnél már sokkal jobban diverzifikálnám.

2015. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó tanács, tegnap még a questort is ajánlották a hasonló okos emberek. :) Bank állampapír és társai megtartani lehet hogy jó de a pénzed nem fog gyarapodni. Társulj be cégbe, legyél csendestárs. Igen kockázatos, de ingyen nincs semmi, a kockázat viselése pénzt ér.
2015. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Questortól régen óva intünk mindenkit, mint ahogy a Fortress-csalás kapcsán is hiába beszéltünk még itt is több, mint egy évvel azelőtt, hogy az MNB vizsgálódni kezdett volna.
2015. márc. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem még a accomat is több fórumról törölték, mikor a botanoo-ra figyelmeztettem a népet, erről ennyit!
2015. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!