Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként gyárthat...

Egyéni vállalkozóként gyárthatom s forgalmazhatom a saját márkás termékeimet vagy ez a féle tevékenység cak KFT/Bt formályában valósíható meg?

Figyelt kérdés
Csak oyan esetket ismerek, hogy egyéni vállalkozóként inkább valamilyen szolgáltatást nyújtanak. De valamilyen módon kivitlezhető, hogy termék gyártás és forgalazás egyéi vállalkozás formában valósuljon meg? A termének kell valamilyen márkanév, ami a Kr/Bt neve szokott lenni. Ez eseben adhatok a terméknek valami mrkanevet? Hogy működik?

2015. ápr. 26. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, igen. A részleteket nem ismerem, de lehetőséged van rá.
2015. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Simán EV is megoldhatja, adhatsz márkanevet, le is védet-

heted, forgalmazni is forgalmazhatod,


DE


Ha bármi olyan van, ami engedélyhez kötött, akkor meg

kell hogy legyen a képesítés hozzá. Pl ha ruhát akarsz

csinálni, akkor női/férfi szabó végzettség kell, vagy

legalább egy olyan alkalmazott, akinek ez megvan. A

kereskedéshez szintén végzettség kell.


Néhány kormányrendelet szabályozza, hogy milyen

tevékenységekhez milyen képesítés szükséges, nézz utána,

nem tudom, mit akarnál gyártani.

2015. ápr. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, megvan hozzá a végzettségem. 3 diplomámból 2 ehez a területhez köthető. Még Dr címem is van, hogy még hitelesebb legyek. Alaposan körbejártam ezeket a termékeket és a gyártáshoz kapcsolódó szabályokat is nyomonkövetem évek óta. Igen sok engedély kell. Csak arról nem találtam semmit, hogy meg lehet e kerülni a Kft alapítást. De örülök, hogy akkor megoldható ebben a formában. Ki tud nekem tájékoztatást adni bővebben? Jogász vagy könyvelő? Kihez forduljak? És ha bejön pár hónap alatt és alkalmazott kell? Ezt hogyan tudom megoldani? Mellesleg még most főállásban szakértőként dolgozom, amit majd csak akkor adok fel, ha bejön a magán dolog.
2015. ápr. 26. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:

"3 diplomámból 2 ehez a területhez köthető. Még Dr címem is van, hogy még hitelesebb legyek. "


Nem tudom elkepzelni azt a 3 diploma osszeallitast amelyben esszeru doktori cimet szerezni. Aki kepes elvegezni egy annyira komoly szakot, annak nem lesz kapacitasa masik ket diplomara es nem is erne meg. Szerintem valamit rosszul ertelmeztel azzal a dr-i cimmel.

2015. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem értelmeztem rosszul semmit. A 3. diplomámmal automatikusan járt a Dr cím, az eső 2-őt meg párhuzamosan csináltam, majd dolgozni kezdtem és mellette belefogtam még egy egyetembe. Amúgy meg nem erről szól a kérdés.
2015. ápr. 30. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismét egy példa arra, hogy a diploma/diplomák és még a doktori cím is mennyire elértéktelenedett.
2015. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!