Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen gyümölcsfákat telepítse...

Milyen gyümölcsfákat telepítsek erre a területre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1HA-os terüle, ahova gyümölcsöst akarok telepíteni. A terület egy kicsit homokos (de nem rossz minőségű), átlagostól szárazabb földecske.

A választék: meggy, alma, körte, szilva, cseresznye, vagy lehet hogy vegyesen kéne telepíteni? Ti hogy csinálnátok?



2015. máj. 1. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Előbb nézz körül a szomszédságban, hogy milyen fa marad meg és mennyit terem. Utána döntsd el, hogy mennyi munkát akarsz belefeccölni és mire használnád a feltételezett termést.
2015. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szomszédságban nem nagyon van semmi, rokonnak van közel 120 fája, amit én metszek és szedek (segítséggel). Dolgoznék rajta sokat egyébként, és eladnám simán + egy kis pálinka.
2015. máj. 1. 11:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk termés ügyileg 4-5 évig úgyse Készül gondom, mondjuk lesz más helyette.
2015. máj. 1. 11:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Készül = lesz (telefonról vagyok)
2015. máj. 1. 11:57
 5/9 anonim válasza:
Nem nagyon értek hozzá,de van olyan terület itt Csongrádban,ahol a homokos földön barackot termesztenek nagy sikerrel. Barack szóba se jöhet?
2015. máj. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Távolból nehéz pontos tanácsot adni. Ahogyan a területet jellemezted, szerintem a vegyesen lenne érdemes telepíteni. Egyébként a környéken szét kellene nézni, hogy melyik fák díszlenek legjobban.
2015. máj. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5

Igen, igen. Ezt kihagytam véletlenül, Feladatsor utánaolvasva szerintem valamilyen őszibarack fajta lesz.


#6

Szabolcsba vagyok, van itt minden, almát nem nagyon láttam. Vegyesről most lebeszéltek.


Mostmár csak az a kérdés, hogy barack, meggy vagy körte legyen a választott.

2015. máj. 2. 09:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Dio nem gond a homokos talaj, szentivanyi vagy a milotai10est ajanlanam, 2 evesen lehet oket venni 6 evesen mar termore fordulnak olyan 2500ft koruli a csemege, de ha most rendelsz kb 2 ev mulva kerulsz sorra, haverom venni akart 1 millio ertekben ( jo ebben a kiszalitast is akarta, mondak neki, hogy kedves xy tudjuk, hogy 1 millio jo magyar forint milyen sok penz, de gondolja el, hogy nekunk nem egy ket megrendelonk van aki egy nullaval nagyobb szamkorben rendel tolunk, es o se VIP listas.
2015. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöst akarok csakis, de azért köszi.
2015. máj. 4. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!