Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen általános permetszerrel...

Milyen általános permetszerrel szoktatok permetezni gyümölcsfákat?

Figyelt kérdés

Az érdekelne , mik azok az alap permetezőszerek amiket érdemes ráfújni a gyümölcsfákra , és mikor , hányszor ?


(Körte ,Alma , Meggy, CSeresznye, Szilva, Barack, Birs .... ) ?


2015. ápr. 20. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Kénpor.
2015. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor és annyiszor, amikor védekezni kell valami ellen, ez nem minden évben néz ki ugyanúgy.


Lemosó tavasszal: Vegesol eReS.

Virágmonília ellen kétszer meggyen és sárgabarackon: Folicur vagy Topas.

Őszibarack tafrina ellen 1 cm-es levélmérettől kb. 4 alkalommal Folicur vagy más konazol.

Lisztharmat ellen szükség esetén Topas vagy Folicur.

Poloskaszagú darazsak ellen sziromhulláskor szilvára, körtére, almára Mospilan (méhkímélő).

Levéltetvek, gyümölcsmolyok, atka, pajzstetű ellen mikor mit, általában valami felszívódót.

2015. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! Chorus- os kezelèst kezdtem el 1 hete, 3x ajànlottàk viràgzàsban , mivel folytassam ? Spilan ?
2015. ápr. 21. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:

A Chorus a most virágzók közül a meggyre és cseresznyére kell 3x. (Felszívódó 2x használva is biztosabb lett volna.)

Majd a poloskaszagú darazsak ellen kell a Spilan szilván már most, aztán sziromhullás második felében még almán és körtén. (A poloskaszagú darazsak csinálják azt, hogy szépen nőnek a kis gyümölcsök, egészen 1 cm-es korukig, akkor aztán az utolsó szemig lehullanak. Ha nálad ilyen még nem volt, akkor ezt a permetezést ki is hagyhatod.)

Almán már ott vannak a levélpirosító tetvek, már ahol vannak, ezt nézd meg.

Szintén almán nálam 3 fajtán is megjelent a lisztharmat, máskor nem szokott.

Őszibarack már javában tafrinás, ahol nem volt kezelve. Ilyenkor már felszívódóval se sokat lehet csinálni, legfeljebb mérsékelni a károkat.

2015. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat !


Igazából én most kezdem a kertészkedést , most lettem kert tulajdonos , és zöldfülűként kezdem-e szakmát , így érdekel mionden , mit mikor szoktak permetezni , általános megelőzésként . Őszi Tavaszi lemosózást ajánlották , valamint a virágzáskori Chorus-os 3x-i kezelést , és az utolsó kezelésnél Spilannal összekeverve . Megelőzésként még mit tehetek , ami ajánlatos , vagy jövőre min változtassak ?

2015. ápr. 21. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a 3x-i virágzáskori permetezés a meggynél meg a sárgabaracknál fontos, meg esetleg a többi csonthéjasnál sem árt, de nem olyan fontos. Almaféléknél felesleges.

Van, aki jól elvan a kontakt szerekkel, én lehetőleg felszívódót használok, mert azzal nem kell két oldalról lefújni mindent (ami szeles időben nem túl egyszerű).

Ha az őszibarackod tafrinás, akkor jövőre 1 cm-es levélmérettől kezdve szórd, mert olyankor már fertőződik, utána már nem lehet kigyógyítani.


De úgy alapvetően majd menet közben beletanulsz, mert ha valami baj nem fordul elő a te kertedben, akkor felesleges permetezni ellene.

Amúgy százféle kártevő és kórokozó ellen lehet védekezni, de ami soha nem támad nálad, az ellen nem érdemes.

2015. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én úgy értelmeztem hogy ez a Chorus is felszívódik 2 órán bellül , és bellülről hat , valamint almatermésűekre is hatásos !


[link]

2015. ápr. 22. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényleg, fene egye meg. Annyira biztos voltam benne, hogy a ciprodinil nem felszívódó, hogy nem néztem utána.

Elnézést, hogy hülyeséget írtam.

2015. ápr. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond , örülök neki , hogy jó szerrel permeteztem . Ma is kellett volna fújnom , de sajnos a szél fúj helyettem ...
2015. ápr. 23. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!