Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Inkorrekt tulajdonos, ti mit...

Inkorrekt tulajdonos, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Már 1.5 éve bérelek egy üzlethelyiséget,de sajnos úgy alakult hogy múlthónapban fel kellett mondanom,mert nem volt forgalom. Mikor felmondtam a tulajnál,akkor említettem neki hogy lehet hogy tudok rá egy érdeklődőt.Kifizettem a bérleti díjat és elment,ez kb. 3 hete volt.Ma hívott telefonon,és amikor felvettem,nekem esett olyan ordenáré stílusban,hogy köpni nyelni nem tudtam.Mit képzelek én,hogy megígértem hogy hívom,és hogy most ő emiatt nem hirdette meg az üzletet,és ha meg is hirdeti akkor is csak 1 hét mire megjelenik az újságban.Mondtam neki hogy egy,én nem ígértem hogy felhívom,kettő,ő is fel tudott volna hívni,hiszen az ő érdeke leginkább hogy ki legyen ismét adva az üzlet.De elmondott mindenféle inkorrektnek,meg hogy én vagyok a bérlő,nekem kellett volna telefonálni.Nem is értem az összefüggést..Annyira rosszul esett,mert mindig időben fizettem,soha egy napot nem késtem,most is úgy volt hogy jövőhéten jön és kifizetem az utolsó hónapot,tehát júniusig ki lesz fizetve,addig úgyse tudta volna kiadni.Ez meg úgy beszélt velem nő létemre,mint egy bűnözővel,teljesen tönkrevágta az egész napomat,hétvégémet.Hozzáteszem hogy a kis szemét milliomos,van vagy három cége,150 cm magas, de akkora autóval jár hogy ki se látszik belőle,de ebből is látszik,minél több van,annál nagyobb carevő valaki.Most azon gondolkozom,hogyan adhatnám neki vissza ezt a gyomorideget,hogy ő is érezze már magát kicsit úgy mint én,meg a családom. A bérleti díjam 40 ezer forint,de számlán csak 24 ezret fizetek neki,szerintetek ha felvenném videora ahogy elviszi a 40 ezret,de számlát meg csak 24-ről ad már évek óta,akkor azzal csak ő ütné meg a bokáját vagy én is?Vagy hagyjam a francba és felejtsem el?Vagy mi lenne ha felvenném és csak befenyíteném hogy elküldöm a nav-nak?Legalább neki is lenne egy álmatlan éjszakája.Én is bőgtem vagy két órát mire megnyugodtam valamennyire,a gyerkőceim itt vigasztaltak,hogy ne sírj anya...
2015. máj. 9. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem szabad az ilyesmit ennyire mellre szívni, nem ér annyit. Hagyd a fenébe, és lépj tovább! Vannak ilyen emberek, ez van, inkább örülj neki, hogy te normális és korrekt vagy, ne akard az ő stílusát leutánozni. Az embernek legyen egy szilárd, belső értékrendje, annak kell megfelelni, semmi és senki másnak. Ne süllyedj le ennek az alaknak a szintjére. Gyomorideged meg pláne ne legyen miatta, te korrekt voltál, nem tartozol neki semmivel. Ha ő ezt másképp gondolja, legyen az ő problémája, ne a tiéd.
2015. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lépj túl rajta, ne forralj bosszút, leginkább magadat hergelnéd vele, meg magadat kevernéd újabb bajba. Próbáld meg mielőbb elfelejteni! Ha visszaütsz, arra nem leszel büszke...
2015. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kell egy kis idő hogy lenyugodjak,csak tudjátok az idegesít hogy ő most azt fogja ismét hinni,hogy na,megint eltapostam egy kis senkit,és azt hiszi hogy az a normális ha így beszélhet egy emberrel következmények nélkül...
2015. máj. 9. 20:02
 4/11 anonim válasza:
46%
ijessz csak rá a feljelentéssel, ne hallgass az első kettőre, ezt nem kell ennyiben hagyni, ha mindig engeded, hogy megalázzanak az nem megoldás
2015. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha mindig engeded, hogy megalázzanak"


Hogy jön a feljelentés a megalázáshoz? Azért, mert most feljelenti, szerinted az illető legközelebb nem fog megalázóan viselkedni? Semmi köze a kettőnek egymáshoz.


Ha jogsértés történt, az incidenstől függetlenül jelenteni kell. A kérdező ugyanakkor részese volt a jogsértésnek, az incidens előtt kifejezetten élvezte, hogy a bérbeadóval közösen megkárosítják a társadalmat, és nem fizetnek annyi adót... Ezzel előjönni most szerintem gerinctelenség.


Ha a beszélgetést meg megalázónak gondolta, simán csak le kellett volna tennie a telefont. Így lehet azt kommunikálni, hogy nem tűröm, hogy velem így beszéljenek. Nem úgy, hogy "fú de csúnyán beszéltél velem, sírtam, és tehetetlen voltam, annyit tudtam kitalálni, hogy most akkor jól felnyomnak a navnál..."


Amúgy meg a reakciódból ítélve te is éretlen személyiség vagy, ha nem tudsz felülemelkedni a vélt sérelmeden...


Kérdező, nőlj fel, és lépj tovább! Nem leszel erősebb, ha szólsz a NAVnak. Sőt. Kifejezetten rosszat fog tenni a személyiségfejlődésednek.

2015. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,tényleg le kellett volna tenni a telefont,de egyszerűen annyira megdöbbentem,mert soha nem beszélt így eddig.És egyáltalán nem élveztem azt hogy "megkárosítom a társadalmat",mikor átvettem az üzletet,megállapodtunk a bérleti díjban.Azután mikor az első számlát hozta,csak pislogtam.Mert azt egy szóval sem mondta hogy kevesebb összegről fog majd számlát adni.Nem tetszett egyáltalán,de most kezdtem volna azzal az első hónapban hogy ez inkorrekt?
2015. máj. 9. 20:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

" a kis szemét milliomos,van vagy három cége,150 cm magas, de akkora autóval jár hogy ki se látszik belőle"


Ez hogy jön a kérdéshez? Itt valaki nagyon irigy, tipikus prosztó mentalitás.

2015. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"de most kezdtem volna azzal az első hónapban hogy ez inkorrekt?"


Nem ez a téma, és nem is egyszerű a válasz. Alapvetően IGEN, kezdted volna úgy. De persze megértem, örültél, hogy van egy kialkudott helyed, nem akartad elveszíteni. Na itt jön az, hogy hagyod-e magad megalázni, vagy kiállsz bizonyos elvek mellett. Ne érts félre, nem állítom, hogy én másképpen döntöttem volna, mint te! Ugyanakkor a mondandóm csak az, hogy most, utólag vagdalkozni NAV-val nem gerinces, én nem tenném.


Lépj túl, ne ezen járasd az agyad, ez nem visz előre! Foglalkozz azokkal a dolgokkal, amiktől neked és a családodnak jobb lesz! Ne sírj, anya, a lelki béke a legfontosabb!!!

2015. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-re:Egy kis undormány féreg,végül is ezt is írhattam volna.Nagy autó/kisember,gondolom érted az összefüggést amire célzok.
2015. máj. 10. 13:03
 10/11 A kérdező kommentje:
8/9 Igazad van,de ez a szemétláda elcseszte a hétvégémet,az életkedvem mindenem.Sajnos túl érzékeny vagyok,ezt nem is tagadom,lehet más ezen 10 perc anyázás után túlteszi magát.Bárcsak én is ilyen lennék,próbáltam erőltetni hogy túl lépjek rajta.Nem fogok kavarni semmit,de a véleményem azt biztos hogy megmondom neki.Azután lesz ami lesz.
2015. máj. 10. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!