Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozó vagyok...

Ha egyéni vállalkozó vagyok az lehetséges hogy csak a bevételből fizetem? Melyik vállalkozás típus a legolcsóbb ha ilyet szeretnék működtetni?

Figyelt kérdés
Webáruházat szeretnék működtetni pl órákat,tokokat szeretnék eladni
2015. máj. 19. 20:42
 1/2 Icus47 ***** válasza:
Az egyéni vállalkozás, és a legkedvezőbb adózási mód több tényezős, személyre szabottan kell kiszámolni, meghatározni.
2015. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" lehetséges hogy csak a bevételből fizetem?"


Mármint hogy mit? az adót, a TB-t?

Lehetséges , igen, de ha nincs a minimálbérnek megfelelő bevételed, akkor minimum annyi után kell adóznod 105.800, ha jól emlékszem.

Nekem van gyerekem, mégis a KATA (kisadózók tételes adója) a "legkedvezőbb" számomra, ami - ha van bevételed, ha nincs - havonta 50 ezer ft.


Hogy érthetőbb legyen: ha van az első hónapban 40 ezer ft bevételed, akkor BÁRMILYEN adózást választasz egyéni vállalkozóként, minimum 50 ezret be kell fizetned (adó, egészségbizt, stb)

2015. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!