Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen fajta adózás a legkedve...

Milyen fajta adózás a legkedvezőbb az én esetemben? (a többi lent)

Figyelt kérdés

A Balaton déli partján lakom és idén nyár elején úgy alakult, hogy elvállaltam egy karbantartói/gondnoki munkát egy nagyobb nyaralókomplexumban, amiben 70 lakás van és ennél fogva 70 tulajdonos. Úgy állapodtam meg a közgyűlésen a lakókkal, hogy idén nyáron teljesen karbantartom és gondozom az épületet és annak környezetét. Ősszel és télen viszont már nem tartanak igényt a munkámra. Írtunk egy megbízási szerződést, miszerint meghatározott dátumtól meghatározott dátumig én vagyok a gondnok. A szerződésben benne van a munkámért kialkudott összeg is. Már elkezdtem dolgozni, de a munkabéremet addig nem kapom meg amíg nem rendelkezem adószámmal. Nem akartam feltétlenül vállalkozó lenni, mert feleslegesnek éreztem, hogy mindössze 3-4 hónapra vállalkozó legyek. Úgy volt, hogy egy vállalkozó barátom "kisegít" azzal, hogy helyettem kiállít számlát. Sajnos Ő csak áfás számlát tud adni, és így a 27%-ot be kéne fizetnem. Ezért inkább úgy döntöttem, hogy mégis kiváltok egy vállalkozói engedélyt.

Milyen típusú vállalkozói engedélyt kell szereznem, hogy a legkedvezőbb legyen az adózásom?

A válaszokat köszönöm szépen előre is!



2015. jún. 6. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
megbízási szerződést magánszemélyként is köthetsz. Számlát nem kell kiállítanod, az agyhalott (mert ezek szt az) könyvelő a könyvelésbe beteszi a kifizetés bizonylatát és csókolom. Ha a nav vagy egy lakó kéri, a szerződéssel tudja igazolni, mire fizetett. Nehogy emiatt kiváltsd, felesleges.
2015. jún. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Főállású egyéni vállalkozónak a legkisebb adója - ha jól tudom - a KATA (kisadózók tételes adója), ami sajnos havi 50 ezer ft.


A társasház - nyaralókomplexum nyilván azért kéri, hogy számlát adj, mert sem nem kifizetőhely - így nem tudja levonni Tőled a TB-t, adót stb. + nem akar utánad mindenfélét fizetni még... gondolom... de lehet, nem jól tudom...

2015. jún. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!