Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját irodát szeretnék nyitni,...

Saját irodát szeretnék nyitni, hol tudok utána olvasni a feltételeknek?

Figyelt kérdés
Fordítóirodát és/vagy nyelviskolát szeretnék nyitni, de csak felszínes, rövid információkat és reklámokat találok a neten. Teljesen legálisan szeretném csinálni. Hol tudok utána olvasni a feltételeknek, vagy kitől érdemes kérdezni ez ügyben? Nem akarok hibázni és már az elején elbukni emiatt.
2015. jún. 22. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

könyvelővel beszélj!


pénzed gondolom van a vállalkozásra, az kelleni fog.

2015. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Könyvelővel? Értem, akkor kerítek egyet :))) Még teljesen kezdő vagyok az ilyen üzleti dolgokban, eddig csak másnál dolgoztam, de szeretnék a saját lábamra állni :)


Pénzem? Igen, van, anélkül lépni sem lehet, ezzel azért tisztában vagyok. Már egy ügyvéd is több tízezertől indul.Gondolom egy könyvelő sem fog végighallgatni és korrekt tanácsokat osztogatni nekem a két szép szememért.

2015. jún. 22. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy vállalkozásban napi szinten történnek olyan dolgok, amelyekhez valamilyen módon jogszabály kapcsolódik. Amennyiben még az indulás is gond, akkor szükséged lesz egy olyan könyvelőre, akivel naponta tudod tartani a kapcsolatot, és a kérdéseidre válaszol. Mellette elkészíti a könyvelésedet, havonta beküldi a nav-hoz a bevallásokat, kiszámolja neked, mikor, milyen címen mennyi adót, stb. stb. kell befizetned. És mindezt havi mérsékelt összegű átalány fejében szokták elvégezni.
2015. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ez nem elintézhető egyetlen alapos beszélgetéssel. Hát, igen, én a nyelvekhez értek, nem az üzlethez, ezért az indulás (is) gond. Remélem, hogy megfelelő segíteséget fogok találni. Köszi!
2015. jún. 22. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Könyvelőt úgy kell választani, hogy:

- körbe érdeklődsz családban, barátok között, aki vállalkozó, hogy ők kinél könyveltetnek, mennyire vannak megelégedve vele, volt-e már gondjuk, problémájuk

- esetleg olyan boltostól, ahova naponta jársz vásárolni, és őt kérdezed

- vagy felmégy az "adófórum.hu" honlapra, ez a könyvelők szakmai fórumja. Ott kiírod, hogy x településen keresel olyan könyvelőt, aki a fordító-irodád könyvelését méltányos összegért vállalja


Persze az is meglehet, hogy itt a GYK-n jelentkezik valaki priviben...

2015. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy itt bárki jelentkezne a feladatra :) Csak tájékozódom :) Köszi a tippeket! :) :) Körbe fogok kérdezni :) Nem azonnali kezdésű a dolog, tervezek egyelőre :)
2015. jún. 22. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy akkor tudok könyvelőt javasolni.
2015. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!