Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért nem könnyű ás sima ügy...

Miért nem könnyű ás sima ügy vállalkozni itt?

Figyelt kérdés
Miért ennyire komplex, még a legprimitívebb tevékenység is, ha vállalkozásban csinálják?
2015. júl. 25. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
máshol sem az
2015. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bővebben mit értesz ez alatt?
2015. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
adott egy tevékenység, amit mondjuk kiválóén és olcsón el tud végezni valaki, mert olyanok az adottságai, van rá kereslet és mégis tönkremegy, mert nem találja meg a vevőt, átverik vagy betiltják, megbüntetik, tönkreteszik.
2015. júl. 25. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

"adott egy tevékenység, amit mondjuk kiválóén és olcsón el tud végezni valaki, mert olyanok az adottságai, van rá kereslet és mégis tönkremegy, mert nem találja meg a vevőt, átverik vagy betiltják, megbüntetik, tönkreteszik."



Ez most egy keresztrejtvény? Mert nekem még mindig nem sikerült megfejteni, mit szeretnél mondani vagy mire szeretnél választ kapni?...

2015. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Háááá, csak azt, hogyha van 15 millám, amit be szeretnék tenni egy furgonba, mert szeretek csavarogni és vezetni, hogy elüssem az időmet, miért nem tudom ezt megtenni, miért nem találok partnert és miért veszítem el a pénzem, holott van erre igény és hiány van erre.


én csak vezetni akarok az egy darab saját kocsimmal, folyamatosan munkát kapni rá, ezt tudom és finanszírozni is tudom. A többit nem tudom, - hogy legyen valaki, aki munkát ad, kifizet és nem ver át.

2015. júl. 26. 07:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, így már kezdem kapizsgálni... Az a helyzet, hogy a vállalkozó egy olyan ember, aki a bizonytalanban is megállja a helyét. A munkák nem potyognak az égből. pl. reklámozni, hirdetni kell, környezetben elterjeszteni a hírét, hogy mit csinálsz, megszervezni a fuvarokat.


Az, amit Te leírtál, az inkább alkalmazotti szemléletre vall, hogy jöjjenek a munkák, Te meg mész az úton. Ezt simán megteheted alkalmazottként is, kamionos, anyagbeszerző, stb.

Tönkretenni, becsapni, stb? Ezt nem értem: ki tett tönkre? A vállalkozó a munka elvégzése előtt köthet szerződést a megbízóval, ha bármelyik fél nem tartja be a feltételeket, akkor le lehet írni, hogy mi a "bünti" (kötbér, kamat, stb)

2015. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem, meg a speditőr cég lustasága miatt van, mert egyszerűbb azzal szerződni, akinek 5 kocsija van MNB hitelből és selejtek vezetik olcsóért. Aki a saját pénzén veszi a kocsit, ő maga vezeti, sokkal stabilabb, mégse bajlódnak vele.


Komolyan mondom, ha tudnék németül, Bécsben furgonozhatnék, magyarként, osztrák vállalkozóként. Itt nem megy. Inkább elmaradnak a fuvarok, de nem engednek oda.

2015. júl. 26. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Vállalkozói szemlélettel mondjuk azt tudom elképzelni, hogy ha valakinek 5 kocsija van MNB hitelből, akkor talán szerződést kötöttek vele, amit nem lehet csak úgy "félretenni".


Ha vállalkozó vagy és úgy gondolod, hogy Ausztriában több babér teremne, csak a nyelvismeret hiánya akadályoz, akkor TANULJ MEG NÉMETÜL!

Bocs, de a vállalkozói szemlélet egyik alapja: nem másokra mutogatunk, hogy ez az oka, az az oka, amiért nem megy, hanem megoldjuk a problémákat vagy a lehetetlennek tűnő helyzeteket is.

Szerezz magadnak munkát (fuvarokat)! - erről szól a vállalkozás, nem arról, hogy majd valaki ad nekünk terített asztalt :-)

Még egyszer bocs, nem piszkálni akarlak, csak rávilágítani: mely tulajdonságok különböztetik meg az alkalmazottat a vállalkozótól.

2015. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

rohttt vagy


facom fog itt küzdeni, akkor inkább kimegyek alkalmazottnak 6 kilóért kamionra

2015. júl. 27. 08:55
 10/10 A kérdező kommentje:

15 rudóval, ne tudjak egy car furgont meglépni, hanem menjek alkalmazottnak egy magyarhoz


hol éltek bakker

2015. júl. 27. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!