Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy vállalat elbocsájtást...

Ha egy vállalat elbocsájtást jelent be, miért ugrik meg a részvény árfolyama?

Figyelt kérdés
Nem értem ez a negatív dolog miért van pozitív hatással egy részvényre?

2015. aug. 2. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Pontosíts már azon, mit értesz elbocsájtás altt. Kit küldenek el mégis, vezérigazgatót, 1 noname takarítót, 500-1000-5000 alkamazottat... ????
2015. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Mert alacsonyabbak lesznek a költségeik, így vélhetően az egy részvényre jutó profit magasabb.
2015. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Elbocsájtás --> kisebb bérköltség --> nagyobb profit
2015. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy már írták előttem: mindig az egy részvényre eső nyereséget nézik a befektetők. Ha az várhatóan megnő, akkor emelkedik az árfolyam is. Ha egy elbocsátás ennek érdekében történik, hogy javuljon a profit, akkor nőni kell az árfolyamnak.
2015. aug. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindig ugrik az árfolyam, de:


Egy leépítési hullám a befektetők szemszögéből nem feltétlenül negatív dolog (nyilván az a munkásoknak akiket elküldenek), hiszen ez biztosíthatja a vállalat profitabilis működését, ami az egyetlen célja a részvény tulajdonosoknak.

2015. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondja jól, nem mindig ugrik meg az árfolyam. Attól függ... és ez bármely negatív vagy pozitív hírre igaz. Alapmű a témában, rövid és nagyon olvasmányos: André Kostolany - Tőzsdepszichológia.
2015. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mekkora hülyeség... elhiszem hogy így van, csak nem értem én se hogy miért. Hiszen ha egy vállalat leépítésekre kényszerül, az már régen rossz.... az én szememben az egyáltalán nem növeli az értékét, igaz hogy nincsenek is részvényeim.
2015. aug. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Leépítés nem csak azért történhet, mert megszorult a cég.


Vegyünk egy nagyon életszerű példát:


A BKV bevezeti a kapurendszert a metrón, buszokon és villamosokon is. Tehát csak akkor tudsz (fizikailag) felszállni a járműre, ha lescanneled a bérletedet vagy érvényesíted a jegyedet, másként nem jutsz át a kapun.


Ennek egyenes következménye, hogy a jegyellenőrökre nincs többé szükség, tehát le lehet építeni mondjuk 1500 ellenőri állást.


A befektetés 1 éven belül megtérül, utána költséghatékonyabban működik a cég, több profitot termel.


Ez befektetői szemmel pozitív változás.

2015. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem életszerű, hogy a bkv bevezeti a kapurendszert :D

De értem amúgy köszi

2015. aug. 21. 18:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Írhattam volna azt is, hogy a Dagály fürdő vezeti be és akkor meg a jegyszedő néni munkája válik feleslegessé csak az nem olyan látványos :P
2015. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!