Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit lehet tenni ha a vevő/bérl...

Mit lehet tenni ha a vevő/bérlő nem fizeti ki az okozott kárt? Ha több vallakozónak is tartozik, nem lehet ez bűncselekmény? Ha szándekos.

Figyelt kérdés
Vállalkozásunk gépjárművét bérbe adtuk bérleti szerződéssel. Az autóval balesetet okoztak, a kár összege 200. 000Ft. Rendőrt nem hívtak. Hazaszallitották a telephelyre, a kárt elismerték, valamit h 3 napon belül fizetnek. Mégsem fizetnek.Az autót megcsináltattuk, számlával tudunk mindent igazolni, mégsem fizetnek. Elérhetetlennek. Nyomoztunk kicsit, sok embernek tartoznak, sokan keresik már őket. Valószínűleg számla nélkül szállítanak árut boltokba. Mit lehetne tenni? Ügyvéd írt felszólítót, fmh is megy majd. Ha sok embernek tartoznak nem lehet ez bűncselekmény?

2015. aug. 14. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Tartozni ne bűncselekmény (sajnos) MO-n. Csak a szándékos csalás az, de ha elismerik a tartozást csak "Nem tudnak fizetni" az nem bűncsleekmény.
2015. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbálom több oldalról megközelíteni, hogy hol tudnék rajtuk fogást találni...akkor ezek szerint simán megteheti, h bérel valahol egy másikat és összetöri, és nem fizeti ki? Sajnos van ügyvédünk, de ő nem valami agilis..lehet, h váltani kellene
2015. aug. 14. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvédi felszólítás semmit sem ér!

Engem is szólított már fel ügyvéd a szomszéd kérésére, hogy a saját költségemre építsek kerítést a szomszédnak.


Ebben a helyzetben a fmh és a polgári per lenne a járható út, csak gondolom semmi sincs a nevükön meg nincsenek bejelentve.

2015. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így, ahogy mondod, semmi nincs a nevükön. Próbáltam feltérképezni az üzleti kapcsolataikat, innen tudom h sokaknak tartozik. Sokan keresik is rendesen a srácot...nem vagyok naiv, de mégis hihetetlen számomra hogy ezt simán csinálhatja és fogja is másokkal. Nem fizet, mossa kezeit...vám olyan bolt, ahonnan árut vitt el, és a fiz.határidőre nem fizetett és azóta sem...Ez nekem már olyan csalás szagú...
2015. aug. 14. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Szánt szándékkal tátong egy kiskapu (bécsikapu...) a jogalkotásban. Mégpedig ha te elismered a tartozásod, csak uram bocsá' nincs semmid és nem tudod kifizetni akkor az a jog szerint teljesen oké... Ami non-szensz, mert nyilvánvaló, hogy soha sem akarta kifizetni. Csak hát ezt sosem fogod bebizonyítani.


Ez az egyértelmű kiskapu szándékosan van hagyva, az összes haver így lop, noname KFT-t tömkelege strómanok nevén, amik milliós vagy milliárdos tartozásokkal jelentenek csődöt, majd másnaptól másik strómannal üzemelnek tovább, mintha mi sem történt volna...

2015. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!