Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az alábbi tevékenység esetében...

Az alábbi tevékenység esetében milyen törvények/jogok vonatkoznak rám?

Figyelt kérdés

Végzettség nélküli, de kellő szaktudással rendelkező személy vagyok, aki szeretne (pszichológus) terapeutaként működni. Papír és pénz hiányában, mint ev. pszichológus nem lehetek. Mivel nem is ez a fő szakmám, így arra gondoltam, hogy támogatási alapon, itthon kis 'hobbi másodállásként' vajon űzhetném ezt?

Példa: eljön valaki hozzám, én leszek a terapeutája, közlöm vele, hogy teljesen ingyenes az egész, de a foglalkozások végén ha úgy érzi, hogy megérte itt járni, akkor támogathat egy általa meghatározott összeggel.


Ezek után a kérdés még mindig az, hogy ez a gyakorlatban büntetés nélkül megvalósítható? Ha igen, akkor milyen módon kell, vagy kell-e egyáltalán adózni a pénz után, és van éves szinten meghatározott maximális bevétel?

Ugyanis számlát értelemszerűen nem tudok róla adni, viszont támogatásról a templomban se szoktak számlát kiállítani. Azt meg senki fogja tudni lekövetni, hogy én ezáltal mekkora jövedelemre tettem szert.


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat! :)


Aki szeretne kioktatni, hogy ilyen-olyan felelősségek vannak rajtam, meg nehogy azt higgyem, hogy ez a pszichológus dolog egyszerű, stb. stb., annak üzenem, hogy tisztában vagyok a dolgokkal, és ajánlom figyelmébe a legelső mondatom "kellő szaktudás" részét is.



2015. aug. 19. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Műteni se lehet otthon, mert láttam a Vészhelyzetben.

Adományt alapítvány fogadhat el. Igazolni kell a végzettséget.

2015. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy műtét azért teljesen más dolog. Lakásban nem lehet megfelelő körülményeket biztosítani műtétek elvégzéséhez.


Közben egyébként utánajártam a dolgoknak:

Ha én terapeutaként üzemelek, aki ingyen nyújt szolgáltatást, akkor nincs szükségem papírokra se, mert ingyen azt csinálok, amit akarok. Az, hogy a páciensem önmagától támogat engem, nem ugyanaz, mint ha fizetésre kötelezném.


Sőt, hogy kitérjek arra, amit mondtál, ez nem adomány, hanem támogatás. Közel azonos, de mi az adomány?

"A civil szervezetnek ellenszolgáltatás nélkül juttatott eszköz, illetve nyújtott szolgáltatás;". Persze, adományt csak civil szervezet fogadhat el.


Na de: kéregetni tilos, viszont ha a hajléktalant magánszemélyként támogatom akár 100e Ft-tal, azért nem fognak megbüntetni.

Ha én magánszemélyként a terápiáért cserébe támogatást kérek, hogy ezt tovább tudjam vinni, akkor nem adakozni fognak nekem, hanem anyagi támogatóim lesznek a célom elérése érdekében.


Hogy mást is említsek: van néhány külföldi és magyar oldal, ami azzal foglalkozik, hogy amit oda felraknak megvalósítandó tervet (könyv kiadása, műszaki cikk, stb.) ahhoz keresnek támogatókat. Pénzbeli támogatást kapnak idegen emberektől, amit végül arra költenek, hogy megvalósítsák azt, amit akartak csinálni.

2015. aug. 21. 01:12
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

szerintem akárki akármit is mond,

ha meg akarod, akkor meg fogod magyarázni a jogodat a sarlatánságra.

2015. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A sarlatán szélhámost jelent. Aki egy papírral rendelkező embernél többet, vagy legalább annyit tud az adott témát illetően, csak nincs pénze arra, hogy papírt szerezzen róla az nem nevezhető szélhámosnak. Ha elmész külföldre (vagy országon belül egy komolyabb multihoz) dolgozni, akkor se azt fogják kérdezni, hogy van-e nyelvvizsgád, hanem hogy tudod-e beszélni a nyelvet.

Mert lehetsz te sz*r attól, hogy van papírod róla..

2015. aug. 22. 00:54
 5/9 anonim ***** válasza:

"Aki egy papírral rendelkező embernél többet, vagy legalább annyit tud az adott témát illetően, csak nincs pénze arra, hogy papírt szerezzen róla az nem nevezhető szélhámosnak."

Azért én elég kíváncsi lennék arra, milyen módon sikerült elsajátítanod mindazt a tudást, amit a pszichoterapeuta 3+2 éves egyetemi képzésen, majd legalább két szakirányú továbbképzésen, szakmai gyakorlaton és a kötelező 200 órás önismereti terápián megtanul. Nem kötekedni akarok, tényleg kíváncsi vagyok. És miből gondolod, hogy még ennél is többet tudsz?


Igazából teljesen mindegy, hogy jogilag megteheted-e. A szakma meghurcol majd, abszolút jogosan, és elképzelhető, hogy emiatt klienseid sem lesznek, ha elterjed a híred. Plusz ugye arra sincsen semmilyen garancia, hogy egyáltalán hatékony leszel-e. Nem igazán értem, mire ez a magabiztosság.

2015. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok, én könyvelő vagyok, gondolom ismerem a törvényt, meg a jogokat ez ügyben.


De a lényeg te ezt jobban tudod.

2015. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5: kezdetben autodidakta módon működtem, majd később pszichológus ismerősöm segített a továbbjutásban/tanulásban. Kezeltem már nála is pácienseket meglepő eredménnyel, és olyan egyedi (logika és ismeretek alapján kidolgozott) módszerrel, amivel még őt, a tapasztalt szakembert is lenyűgöztem.

Nem állítom biztosra, hogy szakmai halandzsából, meg ilyen-olyan elhanyagolt országokból származó tudósok munkásságáról többet tudok, mint egy olyan, aki egyetemet végzett, de van annyi tapasztalatom a témában, amivel terapeutaként megfelelő ellátást tudnék biztosítani a pácienseimnek. Az internetről pedig nagyon sok mindent meg lehet tanulni, csak tudni kell használni.

A szakma véleménye valahogy nem érdekel. Saját szakmámban is mindenki mindenki ellen van, az emberek irigyek egymásra. Főleg arra, aki kevesebből többet tud elérni, vagy arra, aki látszatra kevesebbet dolgozik, mégis többet keres.

2 éve egy 15 éves gyerek olyan tesztet készített el az internetről szerzett tudása alapján, ami kimutatja a hasnyálmirigy rákot. A szakmabeliek hol voltak addig? Sehol.



#6:

Saját elmondásod szerint te is értesz ahhoz, amit csinálsz, de az írásodból nekem nem úgy tűnik:

"Műteni se lehet otthon, mert láttam a Vészhelyzetben."

A televíziós tudásodra alapozod azt a kijelentésedet, hogy ismered a törvényt?


Ha erre az utóbbira gondoltál, ezt is cáfoltam, mivel időközben nekem is akadt olyan ismerősöm, aki ért a törvényekhez:

"Adományt alapítvány fogadhat el. Igazolni kell a végzettséget."


Az adományt már írtam ezelőtt, de rá is kérdeztem: magánszemélyre nem vonatkozik az adomány, mint fogalom. Nincs meghatározott törvény rá ilyen téren, és a fenti hajléktalan példa is korrekt.


Továbbá: egy bolti eladó hivatalosan nem szolgálhat fel teát, kávét, stb. vendéglátói végzettség nélkül. Ha én kimegyek az utcára, és mondjuk télen meleg teát osztok az embereknek, akik akaratuk befolyásolása nélkül a teáért cserébe X Ft-tal támogatnak, akkor se őket, se engem nem fognak ezért megbüntetni, mert ÉN nem árultam a teát, nem is kéregettem, hanem ők önszántukból támogatták a cselekedetemet.


Odajön egy ellenőr, nem fogja érdekelni őket sem:

- jó napot egy teát kérek, mennyi lesz?

- ingyen osztom, hogy ne fagyjanak meg az emberek

- szép gesztus, de akkor az a pénz mi, ami összegyűlt?

- voltak, akik támogatták ezt a tevékenységemet

- értem, rendben, köszönjük, további szép napot, finom volt a tea


Összefoglalva: amíg nem pénzért csinálom azt, amit csinálok, addig senki nem fog se velem, se a végzettségemmel foglalkozni.

2015. aug. 23. 01:26
 8/9 anonim ***** válasza:
A megfelelő ellátáshoz hozzátartozik egy olyan dolog is, amihez te biztosan nem fogsz hozzáférni nem szakmabeliként, ez a szupervízió.
2015. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A szupervízió egy olyan, mások által meghatározott "szabvány", ami szintén nem kötelező. Bele lehet kötni, hogy így, meg úgy, de az a sikeres ember, aki a kiutat keresi a kötöttségekből, nem pedig beleolvasztja magát.
2015. aug. 24. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!