Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen "hátulütői" vannak...

Milyen "hátulütői" vannak egyéni vállalkozói igazolvánnyal dolgozó emberkének? (többi lentebb)

Figyelt kérdés

Tehát, van egy vállalat (nevet nem írok ha nem baj, de egyébk egy pénzügyi tanácsadó cég), ahol tök jó lenne a munka, a fizetés jutalékos rendszerben történik.

Dolgozhatok én hónapokon át nyugodtan, de a pénzem csak akkor kapom meg, ha megvan az egyéni vállalkozói igazolványom.

Az a kérdésem, hogy mifajta dolgokat kell ilyenkor magam után befizetnem, milyen mértékben?

Édesapám könyvelője igazából átvenné az én papírmunkámat is, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire érné ez meg nekem.


A kereset az a megkötött szerződésekből adódik össze, viszont folyamatosan vannak ügyfelek a vállalat nívóssága végett, szóval nem egy lehúzos MLM-ról van szó (gondolom egyszerűen így költségcsökkent a vállalat :) )


Csak érdekelne, hogy mik lehetnek a hátulütői ha így állok munkába?

Vagy ha már nem dolgoznék ott, és van egy egyéni munkavállalói igazolványom, akkor azt a munkavégzés befejeztével meg kell szüntetnem? vagy valami ilyesmi?

Vagy ha nem szüntetem meg, akkor is kell valamit fizetnem amiatt, hogy nekem ilyenem van?


A kérdéseim fiatalságomból adódnak (20év :) ), de azért nem vagyok buta...kíváncsi lennék pár tapasztaltabb meglátásra.


Előre is köszönöm :)


2010. márc. 10. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Költséget csökkent. Valóban a Te terhedre. Dolgozhatsz hónapokig, de a pénz csak akkor….Te tudod.

Mindig vannak ügyfeleik…ja persze. Gondolom ezt egy menő manó csóka, vagy egy jó bőr csaj (akinek az idő 2/3ban a dekoltázsát nézted:), mondta aki 2-3 év múlva nyugdíjas akar lenni mer olyan jól megy. Volt a kezén egy arany(ozot) karóra jó nagy számlappal hogy biztos észréved, és nem is emlékszik hol volt csak az idén céges utakon, és pont kereste valaki egy nagyon nagy cégtől, amit nem akar megnevezni. „Nem egy lehúzós MLM”, a leírtak alapján az.

Megkérdezted, mért van üresedés…ha már olyan jól megy.

Végiggondoltad hogy minden költség téged terhel (telefon, kocsi üzemanyag, laptop)

Számold ki menyit, kell forgalmaznod kb 300e ft bevételhez, mert ennyi minimum kell, az éhen haláshoz.

Mit kell fizetned…..mindent eho, szja, tb, nyugdíj, stb. de a legegyszerűbb megmondod apuci könyvelőjének menyi nettót szeretnél és szorozza már fel. Meg fogsz lepődni.

Szerintem aludj még egyet kettőt mielőtt igent mondanál.

Ennyi idős koromba én is megfordultam egy pár ilyen helyen… bár én féltetem néhány számukra kínos kérdést és megkértek, többet ne keresem őket.

Ilyenbe csak alapításkor éri meg beszállni.

2010. márc. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "egyéni munkavállalói igazolvány" alatt az egyéni vállalkozói igazolványt értetted?

Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor magad után kell minden járulékot és adót fizetned, idéntől már az elvárt jövedelem alapján(erről kérdezd a könyvelőtöket), nem pedig a minimálbér után, függetlenül attól, hogy van-e vállalkozói kivéted A bruttó bér után fizetendő járulékokat és adókat kiszámolhatod az adozona.hu oldalon, annyit vegyél még hozzá, hogy nem számolhatsz adójóváírást, mivel nem alkalmazott, hanem egyéni vállalkozó leszel.

A járulékokat és adókat akkor is kell fizetned, ha nincs bevételed. Egészen addig, amíg vissza nem adod, a vállalkozói engedélyed. Illetve idéntől lehet szüneteltetni is.

A munkáltatónak épp az a kedvező ebben a foglalkoztatási formában, ami neked kedvezőtlen: A havi járulék és adófizetési kötelezettségek a te gondjaid; pénzt az üzletkötések után kapsz, ha esetleg nincs üzlet, nincs pénz se. És neked még az is hátrány, hogy a havi 15100 forint adójóváírást nem tudod érvényesíteni.

Szomszédnőm pont ilyennel próbálkozik (kb másfél éve): végül abban maradt, hogy egy ismerőse, aki a pénzügyi tanácsadó cégnél van, adja a nevét az üzletkötésekhez, és ő fizet zsebből a szomszédnak. Úgy volt, hogy kiváltja rá a vállalkozóit, de a járulék és adó fizetési kötelezettségek miatt nem éri meg neki. Amúgy szolgáltatásban dolgozik (feketén) és nagy ügyfélköre van, tekintve, hogy a legalitás elkerülése miatt alacsonyan tudja tartani az árait. Azaz még a potenciális kuncsaftok is "házhoz mennek" hozzá, nem kell annyit futkosnia utánuk.

2010. márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: köszönöm az infókat.


1. válaszolónak: félkegyelmű vagy :) Úgy érzem nem figyeltél arra amit leírtam. Ráadásul nem sok fogalmad van a pénzügyi területről sem, legalábbis arról a részéről, ami ügyfelekkel való közvetlen kapcsolattartáson alapszik. Ülj le egyes :)

2010. márc. 11. 12:08
 4/5 General ***** válasza:

Régebben én is kipróbáltam a "pénzügyi tanácsadást", de sajnos rájöttem, hohy nem tudok annyit keresni, hogy a sok levonás után nekem fedezze az összes költségemet. Ez melyik pénzügyi tanácsadó cég? OVB, Brokernet?

Én az elsőnél voltam. Nem akarlak lebeszélni a dologról, de ha van kérdésed, vagy érdekelnek a tapasztalataim, írj nyugodtam privátban!


u.i. Egyébként közgazdász szakon végzek idén, szóval egy keveset értek is a pénzügykhez.

2010. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
MagyarPénzügyiKözvetítő Zrt-ről van szó konkrétan.
2010. márc. 14. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!