Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik a kilátásaim az alábbi...

Mik a kilátásaim az alábbi egyéni vállalkozással kapcsolatban bejelentett munka mellett személyi edzőként?

Figyelt kérdés

Van egy heti 38,5 oras bejelentett allasom. Mellette amint megszereztem a végzettséget szeretnék személyi edzőként egyéni vállalkozást indítani keresetkiegészítés céljából kezdezekben, későbbiekben kiderül hogy lenne-e kereslet erre. Kérdéseim:

Egyéninél vane olyan lehetőség hogy pl a párat belevonni egy masik tevekenységgel?

Hogyan kell adózni a vállalkozásban megszerzett jövedlem után ugye bejelentett munka mellett 3000ert tartok egy orat akkor 27%a ado?

Ha a munkahelyem megszűnik jol tudom hogy ez szüneteltethető?

A vállalkozás sikertelensége esetén milyen következményekkel es költségekkel kell számolni? Köszönöm :)



2015. aug. 28. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel van heti 36 óra bejelentett állásod, így ha KATA-t választasz akkor az összes költséged havi 25e forint tételes adó. Meg természetesen az ÁFA, amikor számlát állítasz ki.


Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]


Gondolom akkora bevételre nem számítasz az edzősködésből, hogy gond legyen a KATA-val.

2015. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Egyéninél vane olyan lehetőség hogy pl a párat belevonni egy masik tevekenységgel?"


Nem teljes értem. Ha a párodat szeretnéd belevonni, bejelentheted pl. alkalmazottként (járulékköteles), vagy lehet ő is egyéni vállalkozó a saját feltételeivel, és dolgozhattok együtt.


"Hogyan kell adózni a vállalkozásban megszerzett jövedlem után ugye bejelentett munka mellett 3000ert tartok egy orat akkor 27%a ado?"


Kérhetsz alanyi adómentességet, akkor nem kell áfát fizetni évi 6 millió Ft bevételig (azt hiszem ennyi a plafon, nézz utána).


"Ha a munkahelyem megszűnik jol tudom hogy ez szüneteltethető?"


Tudtommal lehet szüneteltetni, de az alatt nyilván egy másodpercig sem folytathatod a tevékenységet.


"A vállalkozás sikertelensége esetén milyen következményekkel es költségekkel kell számolni?"


Következmény semmi, ha kifizeted az adóidat. A költség része azon múlik, hogy mennyi eladatlan dolgot halmoztál fel (pl. táplálékkiegészítők), illetve van-e tartozásod valaki felé.

2015. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!