Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft-hez kötelező egy könyvelő?

Kft-hez kötelező egy könyvelő?

Figyelt kérdés
vagy végezhetem én is, képzettség nélkül?
2015. aug. 29. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Csinálhatsz mindent magad, de nem éri meg.


Annyi mindennek kell utánanézni, utánaolvasni ha nem értesz hozzá, és rengeteg mindenre kell figyelni, sok az adminisztráció, hogy nem fog időd maradni arra, hogy dolgozz is a cégeddel.



Jobb az ilyesmit olyanra bízni akinek csuklóból megy, abban az időben pedig amikor ezzel foglalkoznál bevállalhatsz egy munkát, amivel megkeresed a könyvelőre valót, ha ügyes vagy, akkor még többet is.

2015. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az mennyire rossz ötlet,ha elvégzek egy ilyen könyvelői tanfolyamot(okj) ?
2015. aug. 29. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Akkor döntsd el hogy vállalkozó akarsz lenni vagy könyvelő. Vagy könyvelő vállalkozó. :D
2015. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Egy alapszintű tanfolyam elvégzése is legalább 1 év. De ezzel nem ér véget a dolog, egyrészt mert a tanfolyam után sem leszel gyakorlott könyvelő, másrészt a törvényi szabályzás folyamatosan változik, egy könyvelőnek megéri erre rászánni a szükséges időt, hogy kövesse az új előírásokat, neked viszont az egy kis cégedért ez elég komoly mennyiségű plusz munka lesz.



Komolyan egyébként! Hogy akarsz úgy vállalkozni, hogy már azt a nem túl magas költséget sem tudod kitermelni, amibe a könyvelő kerül. Mi lesz a következő? Nem fordulsz jogászhoz sem a cég alapításánál, hanem elvégzed a jogot, ha egészségügyi vizsgálatra kell menned, akkor az orvosit, ha munkavédelmi szakemberre van szükséged akkor azt is... Valójában mit akarsz csinálni?

2015. aug. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Könyvelhetsz, de az éves beszámolót nem készítheted el, olyan könyvelőt pedig nem fogsz találni, aki a te könyvelésed alapján elkészíti és felelősséget vállal érte.

Nagyon rossz ötlet, még én sem csinálnám ezt úgy, hogy nekem megvan hozzá a végzettségem.

A kérdésed alapján neked pedig lövésed sincs hozzá, hogy mit csinál egy könyvelő.

2015. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de képzettség nélkül nem írhatod alá a beszámolót, a könyvelésed alapján pedig más se fogja. Mégis milyen előnyöd származik abból, ha te csinálod?? És ezzel szemben mennyi hátrányod lehet belőle? Na, ebbe gondolj bele. Meg abba, hogy ez egy külön szakma. Inkább a vállalkozásod tevékenységére koncentrálj, és akkor ki tudod fizetni a könyvelőt. :D
2015. aug. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!