Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánszemélyként tartozásom...

Magánszemélyként tartozásom van (provident, Vodafone) ha egyéni vállalkozó lennék a vállalkozáson belüli eszközök és ingók amik a nevemen lennének azokhoz hozzá juthatnak hogy behajtsák a tartozást?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szóval egyéni vállalkozó vagy :D

100.000 ft feletti tartozás esetén első lépésként zárolhatják a bankszámládat.

2015. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A 2 tartozás együtt talán eléri az egy kilót...de nem válaszoltál a kérdésre, tartozás mint magánszemély vállalkozáson behajthatják???
2015. szept. 2. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de igyekeztem a kérdésedre válaszolni, de a kérdésed sem volt pontos. Honnan a csudából tudhatnám például, hogy a Vodafonos telefonod vállalkozós-e vagy sem? A Vodafone először egyirányúsítja a hívást(csak Téged lehet hívni) aztán kikapcsolja és átadja közjegyző - végrehajtás(ra).


Provident... ha nem tudsz fizetni, próbálj meg megállapodni velük kedvezőbb részletfizetésben. ha nem megy, továbbítják egy adósságbehajtó cégnek..

Saját tapasztalat (más cégnél), hogy nem érdemes semmisnek venni a tartozást, együttműködést kell tanúsítani, valamennyit fizetni, mert ha ki van adva végrehajtónak, akkor már nagyon durván rápakolnak: végrehajtók bére + vagy 30-40 % kamatok.

61 ezer ft-os szociális temetés tartozásomat végül 110 ezerért tudtam le így.

És igen, hozzájuthatnak az eszközökhöz, bármit lefoglalhatnak.

2015. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gond csak az hogy te az elejétől fogva azt hitted hogy ez a vállalkozáson belüli tartozás. Azt kérdeztem ha vállalkozást indítok a magánszemélykénti tartozásom(!!!) befolyásolja a vállalkozás működését.
2015. szept. 2. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, az elsőnél valóban azt hittem, de a másodiknál már nem.

Szerinted a Providentet érdekli, hogy a vállalkozásodat kockáztatod? Nem! Nem humanitárius cég...

Amikor egyéni vállalkozó lett az ember (mint ahogy én is), akkor a vállalkozás létrehozásával tudomásul vetted, hogy egyéni vállalkozóként a teljes vagyonoddal felelős vagy a vállalkozásért. Ez visszafelé is igaz. nincs különbség.

2015. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!