Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik cégforma lenne a...

Melyik cégforma lenne a legjobb ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Szóval, az egyik gyerekkori barátnőm és én szeretnénk egy fordítóirodát nyitni. Ő most kezdte az egyetemen a tanulmányait (eddig dolgozott)nappali tagozaton, én meg Msc-re járok levelezősön. Az egyéni vállalkozó és a betéti társaság között gondolkoztunk, persze később átalakulnánk kft-re. Ő csinálná a fordítás részét, én meg intézném a "cég" minden más dolgát. Így röviden lefestve kb ennyi a helyzet. Ezekkel a feltételekkel szerintetek melyik formát válasszuk ?

2015. szept. 12. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

BT, de igazából jobb lenne, ha könyvelővel beszélnétek meg: azt ugye tudjátok, hogy kezdettől fogva adózni kell a minimálbér után? ha van bevétel, ha nincs.


" persze később átalakulnánk kft-re" - és azt tudjátok, hogy a KFT alapításhoz kell 3 millió forint törzstőke?

2015. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, azt tudtuk , hogy kell 3 millió forint éppen ezért írtam hogy később alakulnánk át azzá :)
2015. szept. 12. 20:10
 3/5 A kérdező kommentje:
de miért a BT ajánlottad? Mert mi azon morfondíroztunk, hogy mivel úgyis kft-k akarunk majd lenni KÉSŐBB, ezért kb mindegy hogy bt-ként kezdünk vagy egyéni vállalkozóként
2015. szept. 12. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert a BT-nek úgy tudom, valamivel kedvezőbb az adózása, meg mert Ti ketten vagytok: kültag, beltag.

Bővebbet nem igazán tudok a BT adózásáról - tényleg keresnetek kellene egy könyvelőt - az mindenképpen szükséges lesz úgyis.

2015. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán működtethető a nappalis jogviszonynal bíró félnek adószámos magánszemélyként is, vagy egyéni vállalkozóiban, ha pedig szükséges az ügyintézésre, Efo-val alkalmi munkavállalóként be tudja jelenteni a másik felet. Erre pláne kezdetben felesleges a Bt alapítása, ami maga 100 ezres tétel, plusz a nem nappalis után lehet fizetni havi (60-70 ezer ft) járulékokat, ha van bevétel ha nincs.


Míg előbbinél, csak a bevételből kell fizetni, illetve ha bejelentés van,akkor napi szinten 1000 Ft a járulék, ez max 15 ezer forint egy hónapban, ami kb egy bt havi könyvelési alapdíja.

2015. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!