Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jelenleg melyik a legjobb...

Jelenleg melyik a legjobb befektetési forma? Mennyi az éves legnagyobb hozam, ami még biztonságosnak mondható?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, minden időmet elveszi a munkám, így nem igazán tudok vállalkozásba kezdeni, viszont nem szeretném, hogy az évek alatt összegyűjtött pénzem csak csücsüljön a bankban.

Szeretném valahogyan befektetni, viszont a banki 4% nem igazán kecsegtető...

Hallottam értékpapírokról, amik éves szinten 8-10%-ot hoznak, ezekről mit kell tudni? Milyen kockázata lehet?

Tőzsdén esetleg érdemes lenne OTP részvénybe, olajba, aranyba, cukorba hasonlókba fektetni?

Tőzsdén az ilyen cikkeknél mi lehet a legnagyobb veszteség?


Pályakezdő vagyok, a fizetésem 800 ezer nettó körül van, viszont semmim nincs még, albérletben élek, nincs autóm(bár nincs is szükségem rá)...

Szeretnék házat építeni, de ehhez legalább 50 millióval kellene rendelkeznem, amit legjobb esetben is 7-8 év lenne!

Ekkorra már 36 éves leszek, ház építés talán elkezdődhet, viszont közben szeretnék gyerekeket is, amik további költségek, és ezt bele sem számoltam még...


Mivel tudnám meggyorsítani a folyamatot?

Melyik a legjobb befektetési forma?


Tőkéből veszíteni semmiképp sem akarok, biztonságos megoldásokat keresek!

Évi tiszta 7-8% nak már nagyon örülnék!


2015. jan. 15. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyi pénzed, miért nem mész egy szakértőhöz? Miért egy ilyen oldalon kérdezel?
2015. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Évi tiszta 7-8% nak már nagyon örülnék"


Elhiszem, de a jelenlegi piaci környezetben alacsony kockázat mellett irrealitás.

2015. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben evezek mint te, először is kössél lakástakarékot, anyu meg apu nevére is lehet akár egyszerre hármat, és ha minden igaz kapsz rá állami támogatást is, az nagyon megdobja a hozamokat.


Nem tudom milyen rég óta dolgozol a cégnél, ha most kezdtél várj legalább egy évet, hogy kiismerd magad, mennyire biztos munkahely. Utána, mivel albérletben laksz, vennék egy állandó lakást 2-3 szobásat, akkor nem a semmibe költenéd az albérletre kiadott pénzt, hanem hitelt fizetnél. Olyan helyen vegyél lakást, amit később ki tudsz majd adni és szép lassan visszahozza az értékét. Akár fel is újíthatod.


Életbiztosítást is kössél, egész jó hozamai vannak, én amit idén kötöttem 20 %-ot kötött az asztalra 1 év alatt, pont ma van 1 éve. Itt az oldal, ahol megtudod nézni, 2 év után lehet szünetetletni a befektetést:


[link]


Célpont eszköz alapoknál nézz körbe. (Raiffeisen eszközalapok felett).


Aztán csak ésszel, ne kössél le olyan sok pénzt, mert ez hosszútávú biznisz, gondolni kell arra is, ha kirúgnak a munkahelyedről, akkor mindezt hogyan fogod fizetni, lehet felszámolják a céget és nem a te hibádból történik mindez.


Amit még ajánlanék az az, hogy azért használj rövid lejáratú 4 %-os befektetéseket is, mindig jó ha van 1-2 millió, amihez azonnal hozzá tudsz nyúlni ha baj van, pl munkahely váltás.


Szintén jó biznisz még a Quaestor kötvények, régen 9% körül is hoztak egy évbe 5 éves TBSZ számla mellett, most olyan 6-7 körül járnak, részletek itt:


[link]


Ha minden évbe félreteszel X összeget, akkor 5 év után már ciklikusan lehet felvenni belőlük a kamatot és egyre több és több pénzed lesz, ha kérdésed van még csak szólj!

2015. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hallottam értékpapírokról, amik éves szinten 8-10%-ot hoznak, ezekről mit kell tudni? Milyen kockázata lehet? "



Ha már az előző pont a quaestor-t ajánlotta:


[link]

2015. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozzál egy olyan vállalkozáshoz aminek van elképzelése, jövőképe és az általad rászánt pénzért részesedést kapsz a nyereségből. Semmiképpen ne tőzsdézzél és ne is add oda a pénzed senkinek, hogy majd ő forgatja.

Én így csináltam.

2015. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!