Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben mi a teendo? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Nyitottam egy kutyakozmetikus szalont egy kis hazban amit orokoltem, de sajnos egyaltalan nem forgalmas kornyek. Mindenutt hirdettem mar: neten ujsagban szorolapoztam stb stb de sajnos azt tapasztalom hogy inkabb oda mennek ahova eddig mintsem megkeressek egy kis felreeso utcaban az en szalonomat. Amugy is sok van a varosban, de talan ha kivennek valahol egy forgalmasabb helyen uzlethelyseget volna meg eselyem hogy valaha menjen? Ez volt eletem vagya, erre sporoltam de felek hogy mar elkestem..
2015. szept. 15. 13:07
 1/9 anonim válasza:

Hol működsz helyileg?


Elköltözni sanszos, de van az úgy, hogy a kitartás - ha nagyon ügyesen dolgozol híre megy - meghozza a várt eredményt.


Sok körülmény mérvadó

2015. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ha van marketing topik itt, akkor szerintem ezt ott kérdezd. De egyébként szerintem:

csinálj honlapot, szakmai blogot (a bloggal egyrészt bizonyíthatod, hogy érted a dolgod, másrészt nő a találatod a keresőkben, ha jól van optimalizálva, ezekről kismillió cikk van). Legyen facebook oldala is a vállalkozásodnak. Ossz meg tartalmakat a blogodban meg a facebookodon, dobd be magad megosztós játékkal, amiben a megosztók közül 1-2 ember nyerhet valamit (ingyen kozmetikai tanácsadást pl). Szórólapot felejtsd el. Google+-on is érdemes lehet mozogni, meg talán linkedl-en is. Most így hirtelen ezek jutottak eszembe.

+ keresd a lehetőséget kutyás rendezvényeken való szereplésre

Alakíts ki egy arculatot, amivel kitűnsz a tömegből.

2015. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Járj házhoz is!

2. Xar helyen hirdetsz! Állatdokik és állatpatikák a jó terep erre.

3. Szerződj le tenyésztőkkel,menhelyekkel!

4. Ne csak kutyákat vállalj,hirdess nyulas,tengerimalacos körökben is!

5. Csinálj akciókat,%-os napokat,stb.

6. FACEBOOK. Gyors,ingyé van.

7. Legyél jelen kutyás rendezvényeken!

2015. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Hát a marketing egy külön szakma, a vállalkozás egy másik, nem igazán a kutya kategóriához kapcsolódik ez a kérdés szerintem... :)

Azt jó, ha tudod, hogy mire egy vállalkozás befut, az mindig idő. Mindenki ott cseszi el, hogy már az első évben nyereséget vár, holott az amúgy marha ritka, és manapság általában lufi, ami pár év múlva ki is durran, mert olyankor jellemzően több a marketing, mint a tartalom, és erre a vásárlók/ügyfelek is rájönnek.

Ha jó vagy, majd terjed a híred és odaszoknak, de különösen ha sok a konkurencia, akkor ez idő lesz. Szerintem amúgy inkább az új kutyásokat fogod tudni megfogni, hiszen ha a régiek meg vannak elégedve a mostani kozmetikusukkal, nyilván nem fognak elmenni mást is kipróbálni.

Amit tudok javasolni, hogy mindenképpen legyen weboldalad, legyél jelen facebookon, mutogasd a munkáidat, meg hogy jársz szakmai programokra, meg némi kapcsolódó érdekességet, jópofaságot, hogy ismerjenek, kedveljenek és megtaláljanak az emberek. Nézd meg, mit tud a konkurencia, és nyújts többet, jobbat, legyél kreatív. Ha tényleg jó vagy, be fog indulni idővel. Ha nem, azon meg a forgalmas hely sem segít :) Bár amúgy nyiván szívesebben viszik az emberek útbaeső helyre a kutyájukat, mint a világ végére.

2015. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nyilván a marketing mellett profinak is kell lenned, az elején azért kell megnyomni, hogy megtaláljanak téged, de a szolgáltatásodnak is jónak kell lenni, hogy aztán jó szájreklámot kapj, mert hosszú távon az a lényeg.
2015. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy guruló kozmetikus, felszerelt kocsival a házad előtt végzi a munkát. Úgy tele van, alig lehet hozzá időpontot kapni. Eszméletlen jó ötlet :)
2015. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 0. lépést már nem csináltad meg.

Ez a lépés pedig a piackutatás.

Kapásból kihagytad a következő lépést, ami a konkurencia felkutatása.


Alapvetően, ha a fenti két lépést megtetted volna, akkor meg sem nyitottad volna a kutyakozmetikát, ami halálra van ítélve.

2015. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Angliaban vallakozni válasza:
Jarj ki hazhoz, amikor hirdeted ne is ird ki a felreeso cimedet cask azt hogy XY kornyeken hazhoz mesz. Sok sikert!
2015. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én egy olyan kutyakozmetikusról álmodozom aki valóban jó szakember, ha egészségügyi nyirást kérek, akkor azt teszi, nem kopasztja a kutyám, kijár házhoz, vagy ha mégsem, akkor nem 8-17 óra között fogad, netán hétvégén is dolgozik és nem mondja le az időpontot mikor már hetek óta ácsíngózom....jah és lehetőleg nem a világvégén dolgozik:))
2015. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!