Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mire kell figyelni egy regény...

Mire kell figyelni egy regény kiadatásánál?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 23:52
1 2
 1/12 Mirk ***** válasza:
100%

Arra, hogy jó legyen a regény.

Ha ez nem stimmel, onnantól már minden mindegy.

2013. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha azon kívül?
2013. okt. 18. 00:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát hogy vannak ilyen hirdetések, hogy szerzőket keresünk, annak vki egyik itteni kérdés alá írta, hogy nem szabad bedőlni. Szerződést elolvassad, hogy mennyi részesedést kapsz, ha ingyen adják ki; meg aztán vannak ilyen méretek, meg van többfajta papír, van a sima fehér, van ilyen kicsit sárgásabb eleve, van habosított, amitől vastagabbnak tűnik a könyv. Konkrétabbat is kérdezhetnél, mire vagy kíváncsi?
2013. okt. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenre. Főleg a pénzügyi részére. Hogy éri meg, ha ingyen adatom ki jutalékkal, vagy ha saját pénzen. Apróbetűs részek... Mennyire szólhatok bele, hogy milyen legyen..
2013. okt. 18. 01:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Na, asszem, h igen sokba kerül, ha saját zséből finanszírozod a kiadatást; nemtom, van -e annyid, h sok példányban saját zsebből. Ha nincs, de tetszik a kiadónak, kiadnák, akkor vhol vki írta, hogy kb 10%-ot kap a bevételéből minden eladott általa írt könyvnek.
2013. okt. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*Mer ugye vissza kell hozni a kinyomtatás költségeit, amit ők álltak, meg ők nyomtatták, nekik is legyen hasznuk rajtad, aztán meg mégiscsak az író írta, és akkor hát ami a kinyomtatás költségén felüli ,azon osztozik a kiadó és az író, így meg belegondolva nem annyira durva az a 10%, mert asszem kiadatni tényleg sok, és akkor annak még vissza az ára, és ami marad, bár én nemtom, nem értek hozzá
2013. okt. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaj, nem rajtad, hanem rajta!! Előző komimban, úgyértem, hogy az eladáson:$:):)
2013. okt. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nekem személy szerint van három könyvem, amiből semmi értelmes összeget nem láttam eddig.

Igaz engem Amerikában adtak ki, kb. 12% volna a jutalékom, de amit termel az annyira kevés, hogy inkább könyveket kérek a kiadótól amiket szétajándékozok amerre járok.


Körülbelül 9,99 dollár egy regény kisker ára, a kiadó 5,5 dollárért adja a kiskernek tehát 55cent/könyv az én jutalékom. Viszonyításként a bagel meg a kávé amit reggel veszek a kisboltba 4,75. A napi kajám nem volna meg 100 könyvből.

2013. okt. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itthon azért sok kiadónál nem jutalékos a rendszer, hanem szerződésben meghatározott összeget kapsz. (Néha bagatell áron. 1 Ft/karakter lenne a minimum, amit elvárnak regénynél a szerzők, gyakran ez sincs meg.)

Amúgy kiadótól függ, mi a szerződés. El kell olvasni, részletekbe menően, és csak utána dönteni, hogy belevágnál. Viszont legtöbbször nem buksz nagyobbat, mint magánkiadáson tehetnéd.

Illetve a hazai piac telített sok ponton. Ezért regénye válogatja, ki mennyire ugrálhat. Ha az Ulpius megvenné, talán az Alexandra is, ha ifjúságibb, akkor a Könyvmolyképző is beszállna a versenybe, ha fantasztikus, még más kiadók is... ekkor válogathatsz, sokkal több beleszólásod lehet, hiszen nekik az az érdekük, hogy náluk jelenjen meg a műved. De ha egy noname kis kiadó épphogy kiadja, akkor vagy aláírod, vagy magánkiadás. Az meg a legritkább esetben lesz nyereséges (nullszaldós is maga a csoda), de még akkor is hatalmas kezdeti befektetés, amihez nem kevés tőke kell.

2013. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van egy tündéres, és egy lecsúszott gazdag pasiról szóló sztorim, ami a férfi-nő kapcsolatokat világítja meg. Az egyik mese szerű, titokzatos, a másik nyers és durva hangvételű. Párhuzamosan írom őket, de nincs közük egymáshoz.
2013. okt. 18. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!