Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s vállalkozó jövedelmének...

KATA-s vállalkozó jövedelmének letiltása?

Figyelt kérdés
KATA-s vállalkozó jövedelmének letiltása hogyan működik? Készpénzes számlákat állítok ki, hogyan tud a végrehajtó a jövedelmemhez hozzáférni?

#végrejahtó
2015. szept. 24. 05:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy, mint bárki másnál...

... ha nem fizeted, amit fizetned kell, majd kimegy a végrehajtó, és lefoglal ezt + azt, amit talál...

2015. szept. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A jövedelemletiltás menetére gondoltam konkrétan.
2015. szept. 24. 08:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta az előző: ha nincs bankszámlán letiltható jövedelem, akkor kimegy a végrehajtó és viszi, ami fedezi a tartozást.

De ha a tartozás meghaladja a 100 ezret, akkor első körben a NAV kivág a KATA-s adózásból, ami azt jelenti, hogy lehet, sokkal többet kell adózni. Szerintem nem éri meg - ha mód van rá, inkább ki kell fizetni a tartozást. Elbújni úgysem lehet... ha együttműködő az ember, akkor még humánusak is tudnak lenni :-) (fúj, milyen hülyeségeket ír ez - lehet lehúzni :D ) Amúgy személyes tapasztalat. Mindenki azt mondta, hiába fellebbezem meg xy ügyet, úgysem fogok semmit elérni, de mégis sikerült bennmaradnom a KATA-ba :-)

2015. szept. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na most akkor tisztázzunk valamit: ha nem adótartozás miatti végrehajtásról van szó, akkor is kirakhatnak kata alól ha a tartozás meghaladja a 100.000,-ot?
2015. szept. 24. 08:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, ezt már nem tudom - ehhez már szakember kell (ügyvéd, jogász, NAV).

Elképzelhető, hogy a behajtó/végrehajtó megkeresi a NAV-ot a jövedelmed iránt érdeklődve... innentől passz...

2015. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. szept. 24. 08:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem!

NAV-os végrehajtó csak az "adók módjára behajtható tartozások" végrehajtására jogosult = nav-adók, önkörmányzati adók, (pl. gk. adó, ingatlanadó, stb.) és a vám-jellegű fiz.köt.

De pl. banki tartozások már nem!!!


Egyébként valóban lehet a végrehajtókkal személyesben is "egyezkedni"!

Amit az előzőekben írt valaki, hogy részletfizetési kérelmet nyújtasz be, akkor azt a "Fizetési Kedvezmények Osztályára" kell, és ez esetben a befizetett összeg után a havi jutalékot a jogászok közül az illetékes ügyintéző kapja.

Ha megvárod a végrehajtót és megegyezel vele, hogy az ő kezébe raksz le havonta egy-egy fix összeget, akkor viszont ő fogja a jutalékot kapni!!! Tehát érdemes beszélni vele! Ez is gyakorlati tapasztalat!

2015. szept. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Középút ***** válasza:

Elnézést, hogy nem választ írok, de KATA-s egyéni vállalkozóként ugyanebben a helyzetben vagyok. Végrehajtótól kaptam levelet, melyben mint munkáltatót szólít fel hogy saját magammal szemben alkalmazzak letiltást. (Nem NAV-os követelés, hanem bankos)

Neked hogy alakult a dolog? sikerült tájékozódnod?

2019. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!