Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő vállalkozásnál (Katánál)...

Kezdő vállalkozásnál (Katánál) mennyi a bejelentkezési határidő a NAV-hoz? Az évi 6 milliót havi 500 000 Ft. Ra lehet számlázni vagy lehet 2 hónapra 3-3 milliót is?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

"A bejelentés szabályai

A tevékenységét év közben kezdő vállalkozás az állami adóhatósághoz való bejelentkezéssel

egyidejűleg teljesítheti a bejelentést. Ebben az esetben az adóalanyiság választásával kapcsolatos

nyilatkozat adatai elektronikus úton – a járási, fővárosi kerületi hivatalok okmányirodai és a

cégbírósági nyilvántartásba vételi kérelemmel egyidejűleg - az ún. egyablakos rendszeren keresztül

érkeznek meg az állami adóhatósághoz."

Az adóalanyiság a vállalkozás nyilvántartásba vételének napjával jön létre.


Adóalanyiság alatt az Áfa-mentes vagy áfást értik.


Azt viszont nem értem, mit jelent az, hogy rá lehet számlázni?


És van egy fontos szabály még (több is): "A kisadózó adatszolgáltatási kötelezettsége

A kisadózó vállalkozásnak a nyilatkozattétel mellett adatszolgáltatási

kötelezettsége is van a bevételt juttató bármely más személy nevéről és címéről,

valamint a naptári évben megszerzett, a kisadózó vállalkozás bevételének minősülő

összegről, amennyiben az ezen személytől megszerzett bevétel a naptári évben

meghaladja az 1 millió forintot. "


Ha részletesebben érdekel a KATA adózás szabályai, a NAv honlapján megtalálod - 61. sz. füzet

2015. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy havi 500 000Ft-ig lehet számlát kiállítani, vagy bármennyiről, csak összesen ne haladja meg az évi 6 milliót. Szezonális termékek eladásáról lenne szó.
2015. okt. 6. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs meghatározva a havi 500 ezer, lehet bagyobb számlád, de mint írtam, 1 millió ft felett bejelentési kötelezettség van, de az a helyzet, hogy én sem ismerek minden szabályt, úgyhogy inkább keress egy jó könyvelőt vagy NAV call centernél tudnak segíteni.
2015. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt.
2015. okt. 6. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!