Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Boltombol a vevő csomagatvetel...

Boltombol a vevő csomagatvetel után fizetés nélkül távozott! Szem. Ig. Száma megvan! Hogy tudom ez alapján megkeresni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 12. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Régen ki volt írva. PÉNZTÁRTÓL TÁVOZÁS UTÁN REKLAMÁCIÓNAK NINCS HELYE.
2015. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rendőrségi feljelentést.
2015. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És odaadtad neki a csomagot fizetés előtt?

Kamera van? ha igen, akkor jó esélyed van feljelentés esetén - ha nincs, akkor viszont kénytelen leszel elkönyvelni tanulópénznek. Hacsak nincsenek szemtanúk...

2015. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%

Kedves 1-es hozzászóló !

A pénztártól való távozás - abban a feliratban amire hivatkoztál - a fizetést jelentette.

Jelen esetben a "vevő" maximum elhúzott a pénztár mellett mivel hogy ő nem fizetett ez a probléma.

Ez nem az a szitu amire te utalsz.

2015. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A kérdésre válaszolva:

Szerintem Te sehogyan nem juthatsz hozzá a szem. ig. szám alapján a többi adatához, hacsak nincs ismerősöd a népesség nyilvántartóban, vagy az önkormányzatnál stb.

Viszont ha a feljelentésnél a nyomozó hatóság tudomására hozod az illető szig. számát annak alapján ők már kikérhetik az elkövető adatait. Olyan adat ez mint egy ujjlenyomat. Te nem tudsz vele semmit kezdeni, de a nyomozó szerv utána tud nézni a gazda kilétének.

Gondolom azért is jó lenne az illető címe, mert ha a hivatalos úton nem tudsz érvényt szerezni a igazadnak, akkor esetleg valami alternatív dorgálásban lehetne (és kellene) részesíteni a zsiványt.

Természetesen ez utóbbi nem legális, de a lopás sem az (egyelőre). Szóval csak óvatosan, mert a törvény előbb lesújt az önbíráskodóra, mint a bűnözőre !

Sok sikert !

2015. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 DreamLord válasza:
Tegyél feljelentést az illetékes rendőrkapitányságon. A személyi igazolvány szám alapján - ha persze nem fals számot adott meg - be tudják azonosítani, kiről van szó.
2015. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bepi13 válasza:
Hogyan tudod bebizonyítani, hogy nem fizetett? Ha van kamera esetleg lehet, de különben nem. Tanukat sem tudsz elővarázsolni.Ha a rendőrség megkeresi a feljelentésed alapján. simán azt mondhatja, hogy de igen, fizetett. És akkor mi az ellenbizonyíték?
2015. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Igen én is erre próbáltam utalni, csak nem fejtettem ki ennyire részletesen. ha van kamera és rögzítette, hogy a vevő átveszi a csomagot és fizetés nélkül távozik, akkor van esély feljelentés esetén (illetve ha tud 2 szemtanút szerezni a kérdező), de egyéb esetben, azzal, hogy valakinek megvan a személyi száma nem - ezzel semmit nem bizonyít. Pl. egy ellenőr is leolvashatja a személyi számomat (a bérletről) - de ez még nem jelenti azt, hogy csaltam, loptam.

2015. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!