Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne 15MFT-tek mihez...

Ha lenne 15MFT-tek mihez kezdenétek?

Figyelt kérdés

Szatmárnémetiből jövünk Magyarországra, örököltem a pénzt.

Rajtam kívül 1 kisgyerek, feleség alkotja családunkat.

A kérdés, hogy vegyünk lakást és kezdjünk el alkalmazottként dolgozni 100-100 ezerért (felsőfokú diplománk nincs, nyelvet meg csak a románt), vagy pedig csináljunk vállalkozást. Párom több éves tapasztalattal műkörmös (itt elég jól keresett vele), én kereskedelemmel foglalkoztam.

Nehezen tudunk dönteni, párom előbbire szavazna inkább, én meg utóbbira.



2015. okt. 18. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Vegyetek lakást Pesten, adjátok ki. Mellette menjetek albérletbe. A két fizuból + ami a lakásból bejön, kényelmesen meg lehet élni.
2015. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Én vennék 3 db csúcskategóriás Mac Pro-t.
2015. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah a lakást venni, majd albérletbe kötltözni igen "jó" ötlet, ugyanis a kiadásból (- adók, - a bérlő által tönkretett dolgok levonása) még nem ártana, ha kijönne a bérleti díj is, valamint az a kamat, amit azon lehetne keresni, hogy nem bérelnek egy másik lakást... Ez kb akkor működik, hogyha valami nagyon jó lakást tudnak kiadni, és egy sokkal szerényebbe költözni, de ez nem a 15 milliós kategória.
2015. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyet nem értek minek jöttök ebbe az országba ahonnan mindenki menekül. Itt nagyon nehezen fogtok boldogulni, a vállalkozások szét vannak adóztatva. Én ha tehetném boldogan mennék/menekülnék Erdélybe élni és ide többé soha vissza sem jönnék.
2015. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

osztom a #4es válaszát.


15millából rendbe tenném az egészségemet, megtanulnék angolul és németül, majd kiköltöznék külföldre. Pont elég lenne kezdőpénznek.


Ha viszont ennyi pénzzel csak Mo. jöhetne szóba, akkor vennék belőle egy bejáratott webshopot,aminek van normális háttere.

2015. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Végre saját tárgyi eszközzel indulnék a saját vállalkozásomba. 11 millióra hajtok, 7 hónap alatt szedtem össze a 10 %-kát, de a térülés 3,5 év. Viszont jobb mint ha idegen tulajdonban lévő tárgyi eszközzel vergődnék, legalább is a végcélt tekintve.
2016. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!