Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit jelent pontosan hogyha...

Mit jelent pontosan hogyha valaki szabadúszó?

Figyelt kérdés

Fotózással szeretnék foglalkozni , tudom hogy nehezen lehet megélni belőle ha nem csinálja valaki elég jól , de én mégis szeretnék valahogy megpróbálkozni vele . Már megismertem a legtöbb lehetőséget ezzel kapcsolatban.

A szabadúszó fotózás kapcsán viszont nem igazán találtam semmit amiből megtudtam volna hogy hogyan működik.

Remélem valaki tud benne segíteni, válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 3. 17:50
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
100%
Magyarországon lényegében minden fotós "szabadúszó". Ez azt jelenti, hogy nem vagy egy cég állandó alkalmazottja, hanem saját ügyfeleid vannak, akiknek megbízási szerződéssel dolgozol. Lényegében vállalkozó vagy, nem biztos a bevételed, de ha ügyes vagy a többszörösét keresed mint alkalmazottként.
2015. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem cégeknek, magazinoknak dolgozik, hanem független. Annak adja el a képeit, aki hajlandó tőle megvenni, vagy a legtöbbet fizet.
2015. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az első írja jól. :)
2015. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

De akkor hogy pénzért tudjam csinálni anélkük hogy megbüntetne a nav, mi kellene, valami papír vagy szerződést írni azzal akinek a képet csinálom.Ilyenkor hogy kell bejelentenem magam, mint munkanélküli vagy vállalkozó?

2015. nov. 3. 19:52
 5/14 tetro ***** válasza:

19.52

kell egy vállalkozás.

lehetsz egyéni vállalkozó, vagy létrehozol egy céget.

aztán adózol.

2015. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Mellesleg jelenleg végzettséghez kötött, két év alatt tudsz OKJ-s végzettséget szerezni.
2015. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy egy vállalkozáshoz végzettség kell. De azt nem értem hogy miért kell vállalkozás ahhoz hogy szabadúszó legyek, mert akkor a névleges megkülönböztetésnek sincs értelme. Akkor most mi a különbség a kettő között?
2015. nov. 3. 21:21
 8/14 tetro ***** válasza:
100%

21.21

a szabadúszó csak a köznyelvben létezik, nem jogi fogalom. lehetsz amúgy szerintem adószámos magánszemély is. de azzal fotózni nem fogsz tudni.

de kezdem nem érteni mire vagy kíváncsi. leírtuk kire mondják, hogy szabadúszó. vállalkozási formát olyat választasz hozzá, amilyet akarsz. aztán felveszed a tevékenységi köröket, amiket végezni akarsz. fotózást csak akkor, ha a vállalkozásban valakinek van megfelelő végzettsége.

2015. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából arra gondoltam hogy a szabadúszónak nem kell hogy legyen vállalkozása csak mint ahogy írta adószámos magánszemély is megteheti.(gondolam az valamivel egyszerűbb.)

Mert aki vállalkozásban foglalkozik ilyennel annak nem muszáj szerződést kötni.mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 4. 00:09
 10/14 tetro ***** válasza:

00.09

de igen, szerződést kell kötnöd. fotónál főleg.

katás egyéni vállalkozó lehetsz. az baromi egyszerű. ha van végzettséged.

2015. nov. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!