Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha önálló tevékenységet...

GregoryToth kérdése:

Ha önálló tevékenységet végzek, mint az óraadó tanárok, vagy egy fordító, tehát nem éri el a bevétel a magán vállalkozói szintet. Csinálhatom e legálisa azzal, hogy megbízási szerződést kötök az ügyféllel?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem lehetek Eva-s, vagy Katás adózó, mert fix havi költségekkel jár, és nem biztos, hogy egy-egy hónapban nem is lesz ügyfelem, vagy az egyetlen ügyfél éppen egy magánakciózó adóellenőr. (ugye az adóellenőröknek ki van adva a prioritás a tisztektől és a kisforgalmú vállalkozókat hagyniuk kéne)

2015. nov. 12. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:
*nem biztos, hogy egy-egy hónapban lesz egy ügyfelem is.
2015. nov. 12. 14:02
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen! 100%-ig legális ez a forma. Apám karbantartó v
2015. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

2. vagyok,bocs gond volt a géppel.


Nos apám karbantartó egy X cégnél már vagy 4 éve van egy másod állása ahol havi 1 alkalommal ellenőriz gépeket. Ő minden hónapban megbízásival melózik ott havi 2 napot és sem a könyvelője sem a jogásza (Én. :) ) sem a NAV nem kötött még belé soha-e miatt!

2015. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

2,3-as, ha jól veszem ki a szavaidból, akkor apádnak van egy FŐÁLLÁSA, amellett dolgozik egy cégnek havi 2 napot.

igenám, de a kérdező ÖNÁLLÓ tevékenységként csinálná ezt, azaz, ha jól értem, nincs főállása, nincs heti 36 órát meghaladó munkaviszonya.

Ebben az esetben azt hiszem, adószámos magánszemélyként tudnál dolgozni - de abból is elég szépen kell adóznod, illetve ha nem éri el a bevétel x összeget, akkor TB-t kell magad után fizetni.

2015. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs mellette főállásod, vagy nappali tagozatos, tanulói, nyugdíjas, vagy bármi olyan jogosultság, ami biztosított jogviszonyt ad, akkor nem érdemes vállalkozóit kiváltani (még).


Válthatsz ki adószámot magánszemélyként adószámot, az egyes munkákra megbízási szerződést kell kötni,a bevételből 16% SZJA-t és 27% EHO-t fizetsz, de csak akkor és abból ami bevételed van belőle. Nem úgy mint e.v esetén, minden hónapban. a havi 6.900 Ft-os Eü hozzájárulást, meg amúgyis fizetned kell, ha nincs főállásod.

2015. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen a szakmámban nem tudok elhelyezkedni, így nincs munkaviszonyom. A TB-t az állam fizeti nekem, amitől nem fogok elesni, amíg nincs egy X jövedelmem.
2015. nov. 12. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy az állam hogy fizeti neked a TB-t. Nekem nem volt munkám sokáig (amugy most sincs) és utólag be kellet fizetni ilyen 180.000 Ft körüli összeget az egyetem elvégzésétől számolták. Azóta pedig csekken fizet anyukám minden hónapban 7000Ft körüli összeget.
2015. nov. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Önkormányzat átvállalhatja indokolt esetben 1 évig.
2015. nov. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!