Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A masszázs jövedelmező szakma...

Piriiiii kérdése:

A masszázs jövedelmező szakma lenne?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, épp most csinálok egy művésziskolát (szobrászat), amit szeretnék felsőoktatásban is tanulni, és igazából mindenféle művészetet (fotózás, filmezés, mellékágon írás, stb.). Ezek pont azok a szakmák, amik legtöbbször elég nagy csóróságra utalnak, hacsak nincs nagy szerencsém és óriási zsenialitásom.

Ezért nyilván vannak egyéb terveim, a cukrászat, szakácskodás mellett ott van a masszázs, ezt csinálnám legszívesebben. Olvasgattam róla könyveket, azok alapján szoktam masszírozni ismerőseimet, mint kedves barát, hobbi szinten, mert szeretem csinálni, jólesik az érintésemmel gyógyítani, jobbá tenni valaki közérzetét, és a visszajelzések alapján elég jól csinálom. De azon túl, hogy szeretem csinálni, fontos lenne az is, hogy megéljek belőle (ha már a művészetből nem). Hogyan működik ez a dolog? Vannak különféle szolgáltatások, már ha csak az erotikus masszázsra is gondolok - én nem erre törekszem, az szerintem teljesen más hangvételű, mint a gyógyító célzatú masszázs. De mik vannak még? Ha "csak" egy teljes masszázsról van szó (ami igénybe vesz 1-2 órát legalább vendégenként), mennyit kérnek el általában a masszőrök?

Nyilván nem csak úgy hirtelen csapnék fel masszőrnek, hogy na most akkor minden tudás nélkül csinálnám, hanem elmennék tanfolyamra.

Az anatómia, az izmok elhelyezkedésének, funkciójának alapját ismerem, tekintve, hogy szobrásznak tanulok.

Meg lehet belőle élni rendesen? Nem túl népszerű szakma ez? Sok "vetélytárs" van benne, ugye? Egy városban látni egy körzetben akár 4-5 masszázs-szalont is...


2015. nov. 15. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
ha nő vagy, akkor könnyedén.
2015. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt most hogy érted? Mi köze a nemiségnek ehhez? Egy dekoratív nőhöz szívesebben megy az ember?
2015. nov. 15. 11:10
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

csakis szakirányú végzettséggel, én máshogy nem is engedném, hogy hozzámérj. elég egy rossz mozdulat, és hetekre lebénul az ember, egyszer meghúzódott a nyakam, maga volt a pokol.

de ha megvan a papírod, szerintem akkor sem ez való neked, mert egyrészt ha újságban vagy neten hirdetsz, tuti egyéb szolgáltatásokat is el fognak várni, és ki fogsz készülni ettől. hiába írod oda, nézz szét majd, minden k-rv- így hirdeti magát, hogy masszázs, mivel a prostitúció tiltott.

a másik, hogy szalon valóban van, de akkor ott alkalmazottként vagy vállalkozóként kellene jelen lenned, az pedig nem keresetkiegészítés, hanem teljes emberes állás. alkalmazottként nem te döntöd el, mikor vagy ott, hanem reggeltől estig ott vagy, akkor is, ha nincs vendég.

vállalkozóként meg nem teheted meg, hogy napi 1-2 vendéget fogadj, mert még az szja-dat sem tudnád kitermelni.

és akkor hol lenne időd azzal foglalkozni, amit valóban szeretsz?

2015. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

én csak és kizárólag gyógymasszőrhöz vagyok hajlandó menni, a tingli-tangli tanfolyamokat végzett és a tanulatlan masszőrök óriási egészségügyi problémákat tudnak okozni


szóval, ha ebbe az irányba gondolkodsz, akkor tanulj gyógymasszőrnek!

2015. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy szeretem ezt csinálni. Nem úgy értettem a további tervet, hogy akkor ez is jó lesz, mert a művészet egy csóró hivatás. Hanem, ha úgy van, beleadnám magamat rendesen és ez lenne a hivatásom. Mert szeretem csinálni. És azt is világosan leírtam, a kategória pedig még világosabban leírja, hogy saját vállalkozásként indulnék, saját üzlettel, nem pedig alkalmazottként. Tehát KOMOLY céllal. Lenne egy helyiségem, ami az én tulajdonomban áll, arra, hogy ott vendégeket fogadjak, a hét lehető legtöbb napján, akár 10-et is naponta, vagy amennyi épp jön.

Nem tudom, miből véled, hogy neten vagy újságban hirdetném magamat. Nyilvánvalóan megteremteném a hivatásos masszőrökből álló ismertségemet, és abból merítenék, hiszen ez lenne a leginkább stabil "hirdetés".

Tehát iskolában kellene tanulnom? És az hogyan megy? Milyen iskolák vannak erre?

Annak örülnék, ha olyan írna, akinek ez a hivatása és valóban átlátja az egészet. És nem mellesleg odafigyelne arra, amit a leírás tartalmaz...

2015. nov. 15. 11:28
 6/15 A kérdező kommentje:

Szeretném ezt csinálni. Egészséges vagyok fizikailag és szellemileg is, megvan az érzés bennem, hogy segítsem az embereket, van ambícióm, megteremtem a pénzt is a kezdéshez. Nem szeretném tönkretenni az emberek egészségét, épp ezt szeretném elkerülni, ezért tudakozódom itt. Úgy vélem, hogy minden megvan ahhoz, hogy jó masszőr legyen belőlem, aki nem teszi tönkre az emberek egészségét. Ha tanulnom kell hozzá iskolában, rendben van.

Így valaki akkor tud tanácsot adni?

2015. nov. 15. 11:30
 7/15 A kérdező kommentje:
Bár nyilván nem itt a legjobb tudakozódni. :)
2015. nov. 15. 11:31
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja, bizonyára az volt félreérthető, hogy belekavartam a művészesdivel, bár szerintem az is nyilvánvaló... szóval úgy értettem, hogyha nem jön be a művészlét, mint hivatás, akkor azt mellőzném és csak hobbiként űzném, amikor van rá időm. Nem pedig úgy, hogy alapvetően művész vagyok és amúgy masszőrködöm is néha.
2015. nov. 15. 11:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jövedelmező, ha adócsalással csinálod. Egyébként te mégy tönkre anyagilag is.
2015. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Volt egy ilyen sejtésem.

Köszönöm a válaszodat. :)

2015. nov. 15. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!