Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek lesz kereslet egy...

Szerintetek lesz kereslet egy kávézóra Budapesten,10-15 év múlva?

Figyelt kérdés
Azt tervezem hogy elmegyek szakközépbe, szerzek szakmát, letolok pár évet munkával a lehető legspórolósabban, majd valahol veszek egy üzlethelyiségek, kávézó nyitok. Szerintetek hibádzik ez valahol? Ha ez számít 13 éves vagyok és Hajdú-Bihar megyében lakom egy kisvárosban. (fiú)

2015. nov. 22. 21:20
1 2
 1/12 SándorÚr ***** válasza:
saját tapasztalatból mondom kávézó az felejtős, de néha olyan szívesen beülnék 1 kulturált helyre enni 1 jó pizzát vagy hamburgert és inni 1-2 jó hideg sört
2015. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"valahol veszek egy üzlethelyiségek"


Van lila gozod arrol, hogy mennyibe kerul BP-n egy forgalmas helyen egy uzlethelyseg? (Es mennyibe kerul azt annyira izlesesen berendezni, hogy oda barki is be akarjon ulni?)

2015. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

"néha olyan szívesen beülnék 1 kulturált helyre enni 1 jó pizzát vagy hamburgert és inni 1-2 jó hideg sört"


És nem találsz Budapesten ilyen helyet?

2015. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem eltántorítani akarlak, de ott hibádzik, hogy a fizetésedből sosem fogsz tudni annyi pénzt félrerakni, ami egy apró kávézó megnyitásához kell. Egy ilyen alaphangon (úgy, hogy béreled a helységet, mert venni csak nagyon rossz helyen tudsz jó áron) több milliós tétel.


Persze, ha az induló tőkéd meglesz, akkor akár működhet is, de az nem szokott összejönni, hogy valaki a fizetéséből félre rak ennyit, legalábbis nem akkor, ha vendéglátóban mondjuk felszolgál (persze, egy menő mérnök simán megcsinálja, csak ő meg nem akar kávézót nyitni).

2015. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Indulótőkére hitelt is fel lehet venni akár.
2015. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 SándorÚr ***** válasza:
ha már meglettem szólítva akkor Budapesten a Nyugati pálya udvar környéke nekem a frekventált hely. Bár átlósan szembe van a török étterem, ami kulturált csak épp ők sörrel nem szolgálnak
2015. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugatitól negyed óra alatt besétálsz a belvárosba és kedvedre válogathatsz jobbnál jobb helyekből.
2015. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SándorÚr ***** válasza:
de én nem sétállok mert átutazó vagyok és a Nyugatihoz nagyon közel keresek kellemes kajáldát
2015. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam hogy nem lenne fáklyás menet. A félrerakást úgy gondoltam hogy maximálisan félrerakom, csak nagyon vészes helyzetben vennék ki belőle. A hirtelen is gondolkodtam, de végső megoldás lenne. Persze ez az egész terv még pár év múlva kezdődik, és mégtöbb év múlva kerekedik/teljesedik be. De ahogy a mondás tartja: Mindent csak elkezdeni nehéz. Ez minden álmom, nem csak az motivál hogy magam ura lennék (ha már meglenne), hanem az is hogy mosolyogva indulnék munkába.
2015. nov. 22. 22:26
 10/12 anonim ***** válasza:

"Indulótőkére hitelt is fel lehet venni akár."



természetesen, ha valami fedezetet tudsz adni a banknak. induló vállalkozásokat nagyon nehezen hiteleznek a bankok, pont azért, mert az indulók nagyon nagy része fél éven belül borul, és nem marad utánuk semmi, a bank meg futhatna a pénze után, de még azt sem éri meg, mert nincs semmi amit visszakaphatna.


ilyen formában hitelt leginkább akkor fogsz kapni, ha fedezetként mondjuk egy lakást be tudsz gurítani, egyébként nem.


ehhez jön az, hogy a hitelt bizony elég gyorsan el kell kezdeni törleszteni, már pedig egy kezdő vállalkozásnál még az is gond szokott lenni az elején, hogy a fix költségeket kitermelje, ehhez még egy hitel törlesztés is tuti öngyilkosság


(gondolom sosem próbáltál még meg kezdő vállalkozásnak pénzt szerezni, mert a hitel ez esetben az álmodozás kategória, nem a realitás)

2015. nov. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!