Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy ötletem, amihez nincs...

Van egy ötletem, amihez nincs elég pénzem, de félek, ha kickstarteren gyűjtést rendezek, ellopják és levédetik az Én ötletem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olyan, akinek már van pénze előbb megcsinálja az ötletem alapján...:S
2015. nov. 28. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe az egészet!
2015. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A Kickstarteren amúgy is be kellene mutatni valamit, nem csak üres igérgetésre pénzt gyűjteni. Nézz meg pár kickstarter projectet, hogy néz ki...
2015. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon könnyű elkészíteni de még nincs a piacon. 1 esre nem hallgatok. Levédetés ingyenes?
2015. nov. 28. 12:15
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem minden ötlet piacképes! Ha az ötlet könnyen másolható, akkor bármit csinálsz, bármilyen ügyvédet fogadsz, bármit védetsz le, stb. tucatjával lesznek akik lemáolják.
2015. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha olyan könnyű elkészíteni, akkor miért nem csinálsz párat és árulod, majd a bevételből még többet?
2015. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt tenném, csak lemásolnák és van aki tömeggyártásban 100 at tudna gyártani belőle, én meg kézileg 3-t 1 nap, max. És az övék lenne a profit, a nevemet sem ismernék csak a cég nevét. :( Hogy az engedélyem nélkül hasonlót v. ugyanazt ne gyárthassanak. 1 cégnek aztán eladnám hogy tudja sorozatgyártani de én is részesednék belőle + az én nevem lenne rajta. Így engem elnyomnának, mint multik a kis csirketenyésztőt mert olyan hormont adnak ami után a csirke 21 nap múlva vágható...
2015. nov. 28. 13:19
 7/14 anonim ***** válasza:
De akkor a Kickstartertől mit akarnál? Annyit összegyűjteni, hogy egy saját gyárat vásárolj? Mert az biztos nem fog menni.
2015. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hogy tökéletesítsem, alap eszközökkel meg, működik, de vannak jobb minőségűek. Pár100k, max. fél millió kéne, nem nagy projekt. Egy átlag kick es projekthez képes.
2015. nov. 28. 13:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha pár százezer forint kell csak hozzá akkor azért elég sok lehetőséged van, például:


- Veszel fel hitelt (ennyit még fedezet nélkül is adnak)

- Bevonsz egy üzlettársat aki megszponzorálná a szükséges dolgokat.


A levédetés MO-n annyira nem drága, a szabadalmi hivatalban megteheted. Viszont ezt csak MO-ra érvényes. Az EU-s levédetés már nem olcsó, a világszabadalom pedig kifejezetten drága. Ráadásul mivel kínára nem vonatkozik tök mindegy gyakorlatilag, hogy le van-e védve vagy sem, úgyis elkezdik másolni.


A trükk, hogy az előtt kell a márkádat felfuttatni mielőtt a kínaiak nekiállnak másolni.


Engem amúgy érdekelhet a dolog, dobj egy üzit pár részlettel.

2015. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért nem vonatkozik Kínára?! Ez igazságtalan akkor mindent lenyúlhatnak...és gazdagok lesznek az én ötletemből.
2015. nov. 28. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!