Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nappali tagozaton tanuló diák...

Nappali tagozaton tanuló diák (egyetemista) lehet-e egyéni vállalkozó? Pl fordítás, kézműveskedés témában? Ha igen, mennyi TB-t kell fizetnie, hiszen, mint diák biztosítottnak számít?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 22:17
 1/7 anonim válasza:
31%
Ha nem büntetetett előéleltű és cselekvőképes lehet. Egyébként az egyéni vállalkozás a lehető legrosszabb vállalkozási forma adózási szempontból. A jövedelem után vállakozói szja-t (10%), osztalékadót (16%), egészségügyi hozzájárulást (14%) kell fizetni. Ezen kívül még a vállalkozói kivét után (ez az a pénz, amit egyéni vállalkozóként saját magadnak munkabérként kifizetsz, tehát nem forgatod vissza a vállakozásba) fizetni kell a normál 16% szja-t, 10% nyugdíjjárulékot, 7% egészségbiztosítási járulékot és 1,5% mepet. És mivel te vagy saját magad munkáltatója, a 27% szociális hozzájárulást is neked kell fizetni. Természetesen nem ilyen egyszerű a dolog, hiszen lehet adókedvezménnyel, növelő- , csökkentő tételekkel, vállalkozói költségekkel játszadozni. Csak úgy körülbelül írtam le, hogy mire számíts ha belefogsz.
2015. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon hasznos infók ezek!Nem gondoltam,hogy ennyi mindent kell fizetni magam után.
2015. dec. 23. 23:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok esetleg tanácsolni valamit,hogy akkor milyen formában végezzek munkát nem alkalmazottként, hogy a NAV ne büntessen meg?
2015. dec. 24. 18:40
 4/7 anonim válasza:
Ha nem akarsz alkalmazottként dolgozni és gazdasági társaságot sem akarsz alapítani (ilyen dologhoz nem is nagyon van értelme), marad az egyéni vállalkozás. Arányaiban nagyon sokat kell adózni de ebben az esetben jobbat nem tudok. (azt nem tudom jó szívvel ajánlani, hogy feketén működj, mert elég, ha csak egyszer bukik le az ember)
2015. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Miert nem probalod meg a KATA-t? Persze ennek feltetele, hogy ne kicsiben csinald, legalabb 100 eFt havi bevetelt produkalnod kell hozza, kulonben nem nagyon eri meg. Ennek az a lenyege, hogy fixen 50.000 Ft koltseged van vele havonta (legalabb heti 36 oras foallas mellett csak 25.000 Ft, nem tudom az egyetem beleszamit-e), viszont semmi kiadasod nem szaolhatod el benne! Ez igy tipikusan olyan vallalkozoknal jo, ahol a szaktudast kell megfizetni, anyagkoltseg pedig minimalis vagy nincs is. Ilyen a programozas, forditas, stb.


Alanyi AFA-mentesseget celszeru meg valsztani melle, igy AFA-fizetesi kotelezettseged sem lesz. Arra kell csak figyelni, hogy eves szinten 6 millio alatt legyen a beveteled, de ez gondolom meg nem fog fenyegetni! :)

2015. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2015. dec. 28. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

Írta, h diák, tb-t ilyesmit nem kell fizetnie.

Kata minek ajánlod neki?


Diákként, ha van bevétele abból adózik más kiadása nincs ezeket tekintve.

2016. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!