Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Arannyal is lehet kereskedni...

Arannyal is lehet kereskedni a tozsden?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy lehet, de arra lennek kivancsi, hogy van-e kulon platform vagy tozsde, ahol csak arannyal es szinesfemekkel lehet kereskedni. Iden megyek becsus tanfolyamra, mert ezzel szeretnek foglalkozni, van megtakaritasom is, elkezdeni ezt elosszor kicsiben ( masodallasban) majd fotevekenysegkent. De arra lennek kivancsi, hogy van-e olyan itt aki csak arannyal kereskedik, pl a tozsden. Mert szeretnem a piac mozgasat kitanulni a borzen. A valos kereskedest meg majd alkalmazottkent a zaloghazban. Mondok egy peldat a tozsdei dolgokra. Ha mar valaki idaig elolvasott annak adjak egy kis tudast en is! Egy ismim broker, (valos nem kamu cegnel) ok hasznalnak bloomberg terminalt, es multkor volt naluk egy expert oktatast tartani, az olajrol pl azt mondta, hogy a traderek nezik az olajfinomitokrol keszult legi felveteleket, mert valahogy az arnyekbol( gondolom a hordokupacok vetuletebol) ki lehet venni, hogy mennyi a termeles. Tehat ilyen praktikak vannak, gondolom, ha angolul a kulcsszavakat beirjatok a google-e talaltok infot errol. Engem hasonlo dolgok praktikak erdekelnek a borzen csak aranybol ( a google-r is hasznalom, de a humanforras meg mindig a legjobb) a kesobbiekben szeretnek arannyal kereskedni nagytetelben az ipar szamara ( elektromos gyarakba) errol tud valaki valamit mondani?

2016. jan. 13. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy én kötök kézzel, csak arannyal kereskedek a Saxo-nál.

[link]

És van még három különböző forexes számlám, ahol GBP/USD keresztre kereskedek robotokkal.


"Mert szeretnem a piac mozgasat kitanulni a borzen."

Na látod, ez nem fog menni! Ez minden korszakban és minden nap más és más. Más volt a 09.11-es események után, más volt a Görög válság idején, és más most.

Ha nem tudod állandóan nézni a CNBC-t, és nem egész nap a pénzvilág eseményeivel foglalkozol, különös tekintettel az aznap adott időpontban kijövő adatokkal, akkor ne tőzsdézz! Ha véletlenül a 2011-es 2000 dolláros csúcson veszed az aranyat, mái napig benne ülsz, mert ha nem akarsz veszteséget realizálni meg kell várnod, míg 2000 fölé nem megy. Jelenleg 1081 USD unciája, és a közeljövőben nem várom, hogy 2000 fölé menjen.

Azt meg pláne nem értem, hogy nagy tételben szeretnél arannyal kereskedni az ipar számára. Fizikai aranyat akarsz beszállítani iparvállalatoknak? És milyen páncélautód van az arany szállításához? Ki őrizné az aranyat? Nem is értem.

Én 4% letéti díj megfizetése mellett kereskedek arannyal. Mondjuk 50 uncia alatt van egy kis bünti a Saxo-nál, szóval 50 uncia felett éri meg adni-venni...

2016. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Abszolut nem celom egesznap a cnbc-t nezni en inkabb a fizikai adas-vetelt preferelnam, a tozsde annyoiban erdekel, hogy megnezzem a mozgasokat! Es hibb el van ciklusossag mindenben, csak a mertek valtozik, pl mintahogy az amszterdami viragtrozsden is megugranak az arak, anyaknapja elott meg ballagasi szezonban. Biztos van ilyen aranynal is, csak ki kell figyelni. Ez azert lenne nekem fontos, mert mint irtam elvegeznek olyan tanfolyamot, hogy jogosult legyek, aranytomb beolvasztasra, es kereskedesre. Ezt a pancelautosdit meg hagyjad mar! A penzvaltok sem hasznalnak! De amugy a regi 140-es mercik ( a tipikusan 600sel igy szerintem egybol beugrik) gyarilag golyoalloan keszultek anno, mert allamferfiak autoja volt! A 4% leteti dijjat nem ertem. Te most fizikai arannyal vagy certificate-al kereskedsz? Esetleg buzaval, kukoricaval nem? Mertha tozsde, akkor inkabb ezzel foglalkoznek!
2016. jan. 13. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:

"mintahogy az amszterdami viragtrozsden is megugranak az arak, anyaknapja elott meg ballagasi szezonban. Biztos van ilyen aranynal is, csak ki kell figyelni"


Szép dolog a múlt megfigyelése, és a statisztika - de mindez arról szól, hogy mi történt a soha meg nem ismétlődő múltban. Ha majd elkezdesz kereskedni, rájössz.

És a tőzsdét nem csak az anyáknapja közeledte mozgatja, hanem a hiszti is. Valahol öngyilkos merénylő robbant, valahol kitör egy helyi háború, vagy nagyot zuhan az amerikai bizalmi index, és hiába görbült tavaly és tavalyelőtt is ugyanekkor felfelé az index, az idén ez most meredek zuhanásba kezd. És ha kötésben vagy longban, akkor nézed hogyan úszik el a pénzed. Ennyi.

Én arany CFD-vel kereskedek. [link]

A 4% letéti díj annyit jelent, hogy (25x4=100), hogy 25-szörös tőkeáttétellel kereskedek, tehát 100 uncia arany jelenik meg a kereskedési ablakomban, de csak 4 uncia arany árát vonták le a számlámról.

Ez persze azt is jelenti, hogy ha jó irányba kötöttem, akkor 25-szörös szorzóval pörög felfelé a lóvé. Nomeg fordítva is igaz, ha rossz irányt választok, akkor gyorsvonati sebességgel megy lefelé.

2016. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ertem, es te fundamentalis alapon vagy technikai elemzest hasznalsz? Gabona, kukorica ( agriculture commodities) ben jartas vagy, azzal, hogy eri meg kereskedni? Hasznalsz big data elemzest? Evi hany % ot tudsz profitban csinalni? Foallasban ebbol elsz, vagy hobbi?
2016. jan. 14. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Tíz évvel ezelőtt, amikor kezdtem az arannyal foglalkozni, akkor a fundamentális elemzés hatékonyabb volt. Aztán, amióta a nagy cégek is mind szoftverrel kereskednek, egy olyan 5-6 év óta már inkább a technikai elemzéssel lehet jobb eredményeket elérni.

Mint írtam, kizárólag arannyal kereskedek kézzel. Sem a gabonákban sem az olajban nem vagyok jártas. Bár ahogy most az olajat elnézem, 30 dollárnál venni kellene.

Nem főállásban csinálom. Voltak enyhe bukó éveim is. És volt, hogy forrásadóként 7 számjegyű összeget adóztam, és nem egyessel kezdődött. Tíz év alatt durván megnégyszereztem az induló összeget.

Ja, és elsősorban GBP/USD kereszten robotokkal is kereskedek. (A robotok nem fosnak!)

2016. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még valamit: tíz évvel ezelőtt, ha valami gáz volt a világban, és a részvényindexek estek, mert a részvényeket elkezdték elhajigálni, akkor érdemes volt aranyat venni, mert az arany meg emelkedni kezdett.

Ma, ha a részvényeket elkezdik hajigálni, akkor az aranyat is dobják, annak az árfolyama is lefelé megy! Ilyen világot élünk...

2016. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Erdekes, hogy ennyire promotalod a robotokat! Te vagy az elso! Aranynal, mier bizol inkabb a sajat megerzeseidben? Melyik orszagokat/piacokat figyeled?hat ha ekkora adokat fizetsz be, akkor eleg nagy osszegben jatszhatsz, de hogy-hogy emelett van polgari foglalkozasod?hivatas tudat? En elsosorban fizikalis arannyal akarok foglalkozni, jo lenne megkapni az engedelyt tomb aranykeszitesere, amit aztan ertekesitenek, ipari felhasznaloknak, ermekeszitoknek... ( vagyis a zacis aranyat egybeonteni es nagy tetelben nyersanyagkent arulni, nem vegfelhasznaloknak) de ha nagyon megszaladna, akkor eltudnam magam kepzelni meg abban is hogy gabonasilot vegyek-epitsek beraktaroznam a buzat fizikalisan es mikor flugrik az ar akkor adom el a malomoknak ( vagyos en a raktarkapacitassal varnam ki a jobb arat, ezt meg sok gazda nem tudja megtenni, mert kell a hely a kov. Aratando termwnynek) de meg a szinesfem kereskedelem is erdekelne. De kezdetnek jo lesz az arany ahhoz van kezdo tokem, visdzont a borzen neznem a nagy piacok mozgasat, es ha ugy van megtennem alkalom adtan,azt amit erzek
2016. jan. 14. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy most nincs annyi időm, hogy minden kérdésedet megválaszoljam. De megütötte a szemem a "vagyis a zacis aranyat egybeonteni" mondatod.

[link]

El nem tudom képzelni, hogy a zacis 7 és 14 meg 18 karátos aranyakból végül, hogyan lesz végül a standardoknak megfelelő 4 kilences (azaz 99,99%-os) arany???

2016. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!