Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Autókereskedést szeretnék...

Autókereskedést szeretnék nyitni. Külföldi autóbehozatal, honosítás, stb. Mennyi költségei vannak ennek a vállalkozásnak (természetesen Kft)?

Figyelt kérdés

A gépjárművek árán kívül értem a költségeket. Telephely megvan.


Valamint sajnos nem vagyok tisztában az adózással. Szeretném feltenni a legalapvetőbb kérdést. Behozok egy személygépjárművet, aminek a behozatala kereken 1 millió Ft-ba kerül nekem, hogyha eladom azt a bizonyos személygépkocsit 1.2M Ft-ért, akkor abból 27%-ot kell adóznom és marad nekem tisztán ~146.000 Ft?


Nagyon köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 22. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye ez vicc?

Aki ennyire nincs tisztában egy vállalkozás alapjaival, az ennyi erővel a Dunába is szórhatná a befektetni szánt pénzét! Vagy inkább oszd szét a szegények között!


Nem az autó eladási ára, hanem a haszon után adózol. és nem a 27%-os ÁFA-val. Az ÁFÁ-t nem az eladó, hanem a vevő fizeti meg.

Az eladó az SZJA szabályok rá vonatkozó részei szerint adózik. Nem fogom részletezni.


Egyébként is, micsoda zseniális ötlet ma autókereskedést nyitni, mikor sorra zárnak be mind az új-, mind a használt autókat kínáló, évek óta működő kereskedések.

Ez a kérdés kb. olyan, mint amikor valaki ( nem Te voltál az is) 30 millió forintból akart egy öt kamionnal működő nemzetközi fuvarozással foglalkozó vállalkozást indítani.

:-)

2016. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem marad tisztán 146 ezer ft-od, mert számos adó és költség van, de a legcélszerűbb lenne, ha keresnél egy könyvelőt - ez ugyanis bonyolult adózási kérdés, amit feltettél. Le kell ülni egy könyvelővel, osztani, szorozni, kivonni, s miután kiszámoltátok, hogy mi mennyi, utána döntsd el, hogy megéri-e? Egy könyvelő max 10-15 ezer ft, de ha kellő tájékozódás nélkül vagy téves infókkal alapítasz egy KFT-t, később sokkal többe kerülhet.

Bemásolok egy cikkből"


"A Kft Alapítás Első Lépése Nem a Kft Megalapítása!

Milliókat veszíthet a rosszul megalapított Kft tulajdonosa!


Elképesztő hogy milyen gyakran találkozunk azonnal, gyorsan, sürgősen, ROSSZUL megalapított kft-kkel. Ezen kft-k tulajdonosai, alapítói azt gondolták, hogy legyen meg gyorsan a kft, hogy minél előbb dolgozni, számlázni tudjak. Aztán majd ráérek keresni egy könyvelőt, és az majd “mondja meg a frankót”, mert az a dolga hogy segítsen nekem adót csökkenteni.


Csakhogy ez a vonat addigra már sokszor nagyon messzire ment! Mert a legnagyobb kiskapukat, azokat a törvényes módszereket amikkel a legtöbb adót lehet legálisan megspórolni, a kft társasági szerződésébe, az alapító okiratba a kft alapítás dokumentumaiba kell lefektetni. És van köztük néhány, amit ha rosszul adunk meg, később már egyáltalán nem lehet módosítani."



Amit még tudok segíteni, hogy a KFT alapításához 3 millió ft törzstőke kell.

2016. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem autókereskedő, illetve a NAV-nál sem dolgoztam, és igen, nem vagyok tisztában az adózással, azért kérdeztem meg a hozzáértőktől.

Egyszerűen csak azt szeretném csinálni legálisan, amit más illegálisan végez. Behozni egy autót osztrák forgalmival, félig kitöltött adásvételivel, aztán jónapot.

Nem Budapesten szeretnék autókereskedést nyitni, ahol minden sarkon 2 is van.

Köszönöm a választ, ennyivel is okosabb lettem. A "negatívnak" vélhető kommented után, hogy lásd, nem csak bugyuta és rosszakaró emberek vannak itt, megy a ZÖLD kéz! :)

2016. jan. 22. 14:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2. nagyon köszönöm a választ, hatalmas segítség volt, természetesen azzal tisztában vagyok, hogy nem ez az első lépés, csak gondoltam utánakérdezek, mielőtt elmennék egy könyvelőhöz, aki hülyének néz, mert nem tudom mi az az ÁFA.
2016. jan. 22. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező"

"A "negatívnak" vélhető kommented után" - Felteszem, ez nekem szolt. ( 1.-es vagyok).

Hidd el, nem volt semmi "negatív" a válaszomban, még csak cikizni sem akartalak. Egyszerűen fel akartam hívni a figyelmedet, hogy ilyen alapvető ismeretek hiányába ilyen befektetésen törni a fejed egyenlő az öngyilkossággal.

Menj el egy ilyen kereskedésbe dolgozni, húzz ott le 1-2 évet, hogy legyen rálátásod, legyenek ismeretségeid, nagyjából átlásd, mire kell odafigyelni,hogy kinn ne vágjanak át a vásárláskor -é s még ezer ismeretet megszerezni.

Hidd el, ha a dolog olyan egyszerű lenne, ahogy Te elképzeled, mindenki ezt csinálná!

2016. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!