Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért éri meg a Metroban...

Miért éri meg a Metroban vásárolni vállalkozóknak, mikor egyáltalán nem olcsó, és az áfát bárhonnan, akár egy Tesco-s vásárlásból is vissza tudja igényelni?

Figyelt kérdés

Ne a Tesco-n lovagoljatok, írhattam volna bármelyik kisboltot is.

Vagy nem tudja visszaigényelni, csak ha nagykerben vásárol?

Nézegettem a Metro újságot, de nem olcsó egyáltalán, ezért nem értem, miért éri meg oda menni.


2016. jan. 23. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Egyik ok:

Alkohol italt csak a metróból vagy ital nagykertől lehet venni.


Másik:

egyszerűbb egy karton ~23 kiló sajtot venni mint a teskóban szórakozni az 1 Kb-os kiszerelésekkel.

2016. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Elméletileg igen, bárhol vásárolhat egy vállalkozó nettó áron, illetve az áfát később levonhatják az értékesítésük áfa-jából.

Nyilván úgy lenne a logikus, hogy a vállalkozó a nagykerből viszi kartonszám az üdítőt (most én is csak mondtam valamit) a vállalkozásához, persze tescobol is ugyanúgy viheti, de elméletileg nem szabadna, gyakorlatilag ha van valami nagyobb akció kartonszám állnak az akciós cuccosokkal a sorban, nyilván nem otthonra veszik.

2016. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm.

részben én is erre gondoltam, hogy a Metroban nagy mennyiségek vannak kint a polcon.

én kb 20 éve nem voltam, tudnátok írni olyasmit, amit lehet darabra venni (háztartási mennyiség), és amit csak kartonnal, zsugorral lehet?

az igaz, hogy ha valamiből csak csomaggal lehetne venni, de megbontom, vagy előttem már vki megbontotta, és én 1 db-ot viszek a kasszához, akkor beütik az egész csomagot (zsugort/kartont), és nem szólnak?

2016. jan. 23. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Mer a tescoba meg gondolom a többi boltba is van az "MVM" szabáj( maximálisan vásárolhatò mennyiség /fő/nap)
2016. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!