Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hamarosan átveszek egy nagy...

Hamarosan átveszek egy nagy családi céget apámtól (nyugdíjba megy), hol tudok infót szerezni a generációváltás buktatóiról?

Figyelt kérdés
Már olvastam a témában és a családi vállalkozások 2/3-a nem éli túl a generációváltás, 6 éve dolgozok a cégnél, rálátok mindenre, de félek nagy falat lesz így.
2016. jan. 29. 13:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindent tudok a cég működéséről de a probléma hogy nekem nincs kapcsolati tőkém
2016. jan. 29. 13:13
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Az a lényeg, hogy el tudd magad fogadtatni, mint hiteles vezető. Ha a cég méret megkívánja, akkor egy törzskar szervezetet is létrehoznék cégen belül, akik tanácsokkal látnak el, és segítik a napi működést.
2016. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Oszinten szolva, ha ezt a kerdest itt kell feltenned, apad garantaltan nem hagyja rad a ceget, amit gondolom egy elet munkajaval hozott ossze... 6 eve ott dolgozol, de nincs kapcsolati toked? Hogyhogy nincs? Nem ismered az ugyfeleket? Ha eddig ugy sejtetted, hogy 'oroklod' a bizniszt, miert nem voltal rajta, hogy megismerd oket?


Azert nem fogja ez a ceg sem tulelni a 'generaciovaltast', mert te is csak beleulsz a keszbe, de fogalmad nincs milyen ut vezetett odaig - es nem is nagyon torted magad, hogy megtudd...

2016. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Akkor mostantól minden találkozóra kísérd el őt és állandóan legyél mellette, hogy lásd, mit hogyan, kivel intéz. 6 év alatt nem alakultak ki a kapcsolataid... Kösd fel a gatyád.
2016. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

6 év elég lett volna arra, hogy az apád téged is bemutasson mindenkinek, meglegyenek ugyanazok a kapcsolataid, mint neki. De mivel az apád, és nem egy vadidegen, aki lelép, és utána a vízözön, feltételezem, hogy nem egyik napról a másikra akar mindenáron kiugrani, szóval ezt még akár pótolhatjátok is.

Mellesleg szerintem a generációváltást a legtöbb cég azért nem éli túl, mert igazából a fiatalabb generáció nem is nagyon akarja továbbvinni a céget. Ha te akarod, nem lesz gond.

2016. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Oszinten szolva, ha ezt a kerdest itt kell feltenned, apad garantaltan nem hagyja rad a ceget"


Hol tegyem fel ha nem itt egy anoním oldalon?


"Nem ismered az ugyfeleket?"


De igen, az összeset. Viszont egy iparágban nem csak ügyfelek vannak, hanem ezer millió más ember, például más cégek, vagy apám ismer 5000 ügyvédet, én csak a cégeset. Egy tárgyalásra vagy egy fontos üzleti vacsorára amire nem hívtak meg nem pofátlankodhatok oda.

2016. jan. 29. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok vállalkozó, de amit én tennék, ha ilyen helyzetben volnék:


- Árnyékként követném az apámat mindenhova, amíg nyugdíjba megy. A bizalmas vacsorákra is "bepofátlankodnék", akkor is, ha nem hívtak meg. Egy vállalkozó nem lehet szemérmes, különben éhen hal...

- Amikor nyugdíjba megy, hetente jelentenék neki: X mennyiséget termelt a cég, Y volt az árbevétel, Z mennyiségű likvid pénze (készpénz, bankszámlán lévő) van a vállalkozásnak. Mikor konzultáltam a könyvelőkkel, mit javasoltak, volt-e fluktuáció, miért. Kikérném hetente a véleményét.

- Próbálnám elérni, hogy az apámhoz lojális szakemberek a cégnél engem is egyszer vezetőnek fogadjanak el, minél jobb legyen a viszony velük, mert ők akkor is ott vannak a cégnél, amikor én a beszállítókkal tárgyalok.

- A fluktuációra nagyon ügyelnék, mert ez mindig drága egy cégnek (betanítás, selejt gyártás), és csak rossz visszhangot kelt. Próbálnám egyben tartani a csapatot, a dolgozóimat karácsonyi vacsorával (kötetlen beszélgetések, ingyen kaja=mindenki eljön, ha a dolgozó családját megnyerem magamnak, a dolgozómat is lojálissá tettem), lemennék az egyszerű fizikai dolgozókhoz is néhány percre beszélgetni, mert ennyi idő alatt kiderülhet, ők mit látnak a cégnél, amit én nem. Időben próbálnám felkutatni az utánpótlást, akinek nem kell lóhalálában betanulnia.

- Kik a konkurensek, mit csinálnak, mit fejlesztenek, hogyan hirdetnek, milyen árral dolgoznak, kik a vevőik: ezeket állandóan figyelném.

- Az első időszakban csak próbálnék a víz felszínén maradni. Ha életben maradnánk, akkor jöhetnének a fejlesztések, növekedési tervek.

- A jelenlegi vevőimnek mire van még szüksége, mivel növelhetném általuk a bevételt. Egy jelenlegi vevőt könnyebb rávenni, hogy vásároljon, mint egy újat.

- Lesznek, akik kárognak, szidnak: megnézném, hogy ki mondja, a saját tanácsát megfogadja-e az illető, mennyire hiteles ember.

- Elfelejteném a következő 3 évre a szabadság szót. Nincs vasárnap, pünkösd, mindenszentek a tévé előtt ülve, teát szürcsölgetve. De nem ok nélkül, persze.

- Keresnék apám mellett sikeres embereket, főleg vállalkozókat, hogy ők hogyan csinálják. Vannak klubok befektetőknek, itt lehet kapcsolatot is építeni. Sajnos senki sem él örökké (így édesapád sem), bár reméljük, minél hosszabb idő adatik meg mindenkinek.

- Vannak szakmai kiállítások, oda mindig apámmal és 1-2 szakmai vezetővel mennék.

- Ha lenne párom, törődnék vele, hogy ő hogyan viseli velem ezt az időszakot. Ő a lelki támaszom, én az övé.


Szurkolok neked! Szerintem jó, hogy felteszel ilyen kérdéseket!

2016. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha megszabad kérdeznem milyen íparágban vagytok jelen? Hány alkalmazotal?


Azert az szerintem nem mindegy hogy mivel foglalkoztok.

2016. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!